ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Rallye Dakar startuje už zítra

Velikost textu:

Praha - Po dvouleté přestávce a v nové lokalitě bude v sobotu zahájen 30. ročník dakarské rallye. Před rokem museli pořadatelé legendární rallye soutěž z bezpečnostních důvodů poprvé v historii zrušit a následně se ji rozhodli přesunout do Jižní Ameriky. Na slavné soutěži bude mít tradičně zastoupení i Česká republika.

Rallye Dakar
Rallye Dakar
Otevřít galerii
 • Rallye Dakar autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/601/60072.jpg?1230904426
 • Rallye Dakar autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Karel Loprais dojel v dakarské rallye mezi kamiony šestkrát jako vítěz. V jeho stopách se letos bude snažit jít jeho synovec Aleš a spolu s ním také pět posádek kamionů. Dalších sedm českých jezdců se postaví na start v kategorii motocyklů a mezi automobily budou mít Češi další dvě posádky.

Právě s nimi bude o vítězství bojovat i dvojnásobný mistr světa v rallye Carlos Sainz, který pojede za tým Volkswagen. "Bude to rallye, při které můžeme očekávat všechno. Pojedeme na různých typech povrchu a díky tomu nás čeká mnoho napínavých situací. Bude to velký test vozů i jezdců," tvrdí Sainz.

přehrát video
Reakce Carlose Sainze z Volkswagenu

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.