ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Přípravy na Rallye Dakar vrcholí, na závodníky čekají nové výzvy

Velikost textu:

Praha - Slavná Rallye Dakar se poprvé nepojede na africkém kontinentu, bude se totiž konat ve státech Jižní Ameriky. Ve své třicetileté historii se z tohoto závodu stala legenda a je vrcholem rallyeové sezony. Byla to první soutěž, kde vedle sebe mohli nastoupit jak profesionálové, tak amatéři. Ročník 2009 startuje 3. ledna.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Otevřít galerii
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Účastníci rallye Paříž - Dakar. autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Závodníci jsou vesměs natěšeni na nové podmínky, profil tratě slibuje velké dobrodružství, nikdo přesně neví, jaká úskalí účastníky čekají. Nejzajímavějšími úseky budou horské přejezdy ve výšce 3000 metrů, neměřený úsek povede dokonce průsmykem v nadmořské výšce 5000 metrů. Takovéto podmínky budou obrovskou výzvou pro posádky i pro techniku.

Velkou chybou by bylo domnívat se, že se závodníci v nadcházejícím ročníku vyhnou poušti. Jedna etapa totiž povede napříč pouští Atacama, která je dokonce nejsušší na světě.

Start rallye je 3. ledna, závod potrvá patnáct dní, na závodníky čeká celkem 9574 kilometrů ve čtrnácti etapách. Z toho bude 5652 kilometrů měřeno.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.