ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Světová krize má další oběť - v rallye končí i tým Subaru

Velikost textu:
aktualizováno 16. 12. 2008 21:11

Tokio - Den po Suzuki oznámila odchod z mistrovství světa v automobilových soutěžích další japonská firma Subaru. Důvodem je stejně jako u Suzuki světová ekonomická krize, která dopadla výrazně právě na automobilový průmysl.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Otevřít galerii
 • Ilustrační foto autor: Subaru, zdroj: Subaru https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Na rozdíl od Suzuki, jež působila v kategorii WRC pouze v této sezoně a bez většího úspěchu, se v podobě Subaru loučí se světovou rallye jeden z nejsilnějších týmů. Subaru v letech 1995-1997 získalo tři tituly v soutěži značek za sebou a jezdci v tradičních modrožlutých vozech se radovali ze tří individuálních triumfů v šampionátu.

V roce 1995 a 2001 se v barvách tohoto týmu stali mistry světa již zesnulí Britové Colin McRae a Richard Burns, před pěti lety slavil titul Nor Petter Solberg. Ten byl jedničkou Subaru až dosud, spolu s ním jezdil Australan Chris Atkinson. Dohromady získali jezdci Subaru ve světovém šampionátu 47 vítězství.

Šéf Ikuo Mori měl v očích slzy

"Naše obchodní situace se vinou globální krize dramaticky změnila. Abychom optimalizovali naše zásoby a posílili značku, musíme stáhnout Subaru z aktivit ve WRC," řekl na dnešní tiskové konferenci šéf zastřešující firmy Fuji Heavy Ikuo Mori, jenž podle agentury Reuters působil během svého prohlášení značně rozrušeně a měl v očích slzy.

Po odstoupení obou japonských automobilek tak zůstávají v rallyeovém mistrovství světa pouze tovární vozy Citroënu a Fordu. Začátkem prosince se z motorsportu stáhla jiná japonská společnost Honda, jež se pro příští rok odhlásila z formule 1.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.