Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
neděle 16. prosince 2018 Albína
RED BULL AIR RACE INDIANAPOLIS

Šonka zažil v USA zklamání, nepostoupil do osmičky. Slavil domácí Goulian

Velikost textu:
aktualizováno 7. 10. 2018 22:38

Oba čeští piloti vypadli v prvním vyřazovacím kole seriálu leteckých akrobatických závodů Red Bull Air Race v předposledním dílu v Indianapolis. Martin Šonka po triumfu ve Wiener Neustadtu nenavázal v zámoří na tento výsledek. Skončil desátý, bral pouze jeden bod a přišel o vedení v seriálu. Do čela jde po vítězství na domácí trati Američan Michael Goulian

Martin Šonka
Martin Šonka

"Ještě nevíme úplně přesně, proč to neletělo, ale vypadá to na špatné nastavení směsi paliva motoru, což znamená, že motor neměl optimální výkon. Musíme stáhnout všechna data a ještě to detailně projít. Letěl jsem, víceméně jak jsem si naplánoval, ale bylo to pomalé. Letadlo nám zkrátka neletělo tak jako včera při kvalifikaci," vysvětloval Šonka o více než jednu a půl sekundy horší čas.

Vítězná série Šonky skončila po třech závodech. Šonka ovládl předchozí tři evropské díly Air Race v Budapešti, Kazani a Wiener Neustadtu a do Spojených států amerických dorazil jako lídr.

V Indianapolis však roli favorita nenaplnil, už v prvním kole prohrál s domácím Kirbym Chamblissem. Druhý český zástupce Petr Kopfstein v Indianapolis nestačil na Juana Velarda a skončil třináctý.

Do čela Air Race se před finálovým závodem, který se koná 18. listopadu opět v USA v texaském Fort Worth, dostal díky dnešnímu triumfu Američan Michael Goulian. Se ziskem 70 bodů vede před Šonkou o pět bodů.

přehrát video
Šonka po třech výhrách v řadě bral v Indianapolis jen desátou pozici, netáhl mu motor

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.