Volejbalový magazín

Kornfeilova stíhačka v GP Německa – startoval ze sedmé řady a dojel sedmý

Sedmý skončil ve Velké ceně Německa silničních motocyklů v kategorii Moto3 Jakub Kornfeil, přestože startoval až z jednadvacáté pozice. Jen o dvě příčky tak český závodník zaostal za svým nejlepším výsledkem sezony z minulého v Nizozemsku. Pošesté v sezoně se prosadil do první desítky. Karel Abraham v MotoGP dojel osmnáctý.

Kornfeil (vpravo) při závodě v Assenu
zdroj: Automotodrom Brno autor: Lukáš Ston

V nejsilnější kubatuře vladl mistr světa Marc Márquez. Španělský pilot nenašel na Sachsenringu přemožitele od roku 2010, kdy triumfoval ve třídě do 125 ccm. Na to navázal dvakrát v Moto2 a nyní pošesté za sebou projel cílem první v nejsilnější kubatuře.

"Ze začátku závodu jsem se snažil být trpělivý a neudělat nějakou hloupost. Nakonec se to vyplatilo a krůček po krůčku jsem se dostal mezi nejlepších deset a nakonec tam padla sedmička," pochvaloval si Kornfeil.

V úplném závěru všem ujel španělský lídr MS Jorge Martín, čelo pořadí se roztrhalo a Kornfeil v boji o šesté místo zůstal o 191 tisícin za Španělem Jaumem Masiou. Lépe ale na Sachsenringu dopadl jen předloni, kdy skončil čtvrtý.

Kornfeil po další stíhací jízdě dojel v Německu sedmý

"Závod byl hrozně dlouhý, 27 kol na tak utáhlé trati není snadných hlavně pro pneumatiky. I tak ale vydržely až do konce, což mě určitě hodně podrželo. Byl to krásný souboj, který pro nás dopadl i celkem šťastně, takže velká spokojenost," pokračoval český jezdec.

Před Velkou cenou České republiky, která se v Brně pojede 5. srpna, si polepšil o příčku na sedmé místo v pořadí MS. "Všichni budeme pracovat na tom, abychom zlepšili kvalifikace a přichystali domácím fanouškům nějaký pěkný dárek," uvedl Kornfeil.

Martín se v devátém závodě sezony radoval z pátého letošního vítězství a upevnil si vedení před Kornfeilovým týmovým kolegou Marcem Bezzecchim z Itálie, který dojel na Sachsenringu druhý. Oba zbytku pole bodově odskočili, protože dosud třetí Ital Fabio Di Giannantonio v závodu po kontaktu s Martínem v boji o první místo upadl.

Márquez zvítězil s dvousekundovým náskokem před Valentinem Rossim z Itálie a krajanem Maverickem Viňalesem. S devíti výhrami v Německu, které navíc pokaždé slavil z pole position, se osamostatnil na druhém místě historického pořadí za legendárním Italem Giacomem Agostinim. Ten v 60. a 70. letech vyhrál německou GP třináctkrát.

"Sachsenring miluju," pronesl německy pětadvacetiletý Márquez. "Devět vítězství za sebou tady, to je neuvěřitelné. Start jsem sice neměl nejlepší, ale pak jsem tlačil a zároveň se snažil šetřit gumy," doplnil. Po pátém vítězství v sezoně vede šampionát před Rossim už o 46 bodů a míří k pátému titulu v MotoGP a sedmému celkově.

Abraham po startu z osmé řady poskočil v samotném úvodu o osm pozic až na 15. příčku, ale na třetí bodovaný výsledek nakonec nedosáhl. Mezi jezdci, kteří závod dokončili, byl předposlední.

V Moto2 zvítězil Jihoafričan Brad Binder a triumfu se dočkal poprvé od přestupu po zisku titulu v Moto3 v roce 2016. Lídr šampionátu Francesco Bagnaia z Itálie po výjezdu mimo trať z úvodu závodu dojel až dvanáctý a Portugalec Miguel Oliveira díky čtvrtému místu snížil jeho náskok na sedm bodů.

Velká cena Německa, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Sachsenringu:

Moto3: 1. Martín (Šp./Honda) 39:36,427, 2. Bezzecchi (It./KTM) -2,515, 3. McPhee (Brit./KTM) -2,571, 4. Ramírez (Šp./KTM) -2,936, 5. Canet (Šp./Honda) -3,028, 6. Masiá (Šp./KTM) -3,341, 7. Kornfeil (ČR/KTM) -3,532.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 19 závodů): 1. Martín 130, 2. Bezzecchi 123, 3. Canet 92, 4. Di Giannantonio 91, 5. Bastianini (oba It./Honda) 84, 6. Rodrigo (Arg./KTM) 65, 7. Kornfeil 61.

Moto2: 1. Binder (JAR/KTM) 39:46,306, 2. Mir (Šp./Kalex) -0,779, 3. Marini (It./Kalex) -0,933, 4. Oliveira (Portug./KTM) -2,143, 5. Lowes (Brit./KTM) -6,376, 6. Schrötter (Něm./Kalex) -6,513.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 19 závodů): 1. Bagnaia (It./Kalex) 148, 2. Oliveira 141, 3. Á. Márquez (Šp./Kalex) 113, 4. Mir 95, 5. Baldassarri (It./Kalex) 93, 6. Binder 91.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 41:05,019, 2. Rossi (It./Yamaha) -2,196, 3. M. Viňales (Šp./Yamaha) -2,776, 4. Petrucci (It./Ducati) -3,376, 5. Bautista -5,183, 6. Lorenzo (oba Šp./Ducati) -5,780, ...18. Abraham (ČR/Ducati) -1:01,022.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 19 závodů): 1. M. Márquez 165, 2. Rossi 119, 3. M. Viňales 109, 4. Dovizioso (It./Ducati) 88, 5. Zarco (Fr./Yamaha) 88, 6. Lorenzo 85, ...23. Abraham 4.