ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Na Dakaru se představí i sedmnáctičlenný český tým

Velikost textu:
aktualizováno 24. 11. 2008 23:15

Sedlčany (Příbramsko) - Největší český tým v historii se představí v lednu na Rallye Dakar 2009, která se premiérově nepojede v Africe, ale v jižní Americe. Pod hlavičkou KM racing týmu budou na startu dva soutěžní kamiony, jeden doprovodný kamion, tři motocyklisté, jedna čtyřkolka a doprovodný osobní vůz. Ve 30. ročníku slavné soutěže, která musela být letos v lednu z bezpečnostních důvodů zrušena, se představí ve žlutých týmových barvách patnáct Čechů a dva Slováci.

Rallye Dakar
Rallye Dakar
Otevřít galerii
 • Rallye Dakar autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Rallye Dakar autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Jeho nejvýraznějšími postavami budou pilot kamionu Martin Macek a motocyklisté David Pabiška a Josef Macháček, jenž bude tradičně startovat na čtyřkolce. Za volantem kamionu se představí i Ladislav Fajt, jenž pojede takzvanou ostrou asistenci, mezi motocyklisty budou o co nejlepší pozice bojovat Dušan Randýsek a Ivan Jakeš ze Slovenska.

Technické přejímky na rallye už tento týden

KM racing se na Dakaru představí zároveň i jako oficiální česká reprezentace. Nápad zorganizovat tento projekt se zrodil v hlavě Pavla Kubíčka, jenž před dvěma lety slavnou rallye sám jel a před rokem organizoval start týmu českých motocyklistů. Letos se ale dohodl na spolupráci i s Macíkem, jenž se postaral o kamionovou část výpravy. 

Tým na tamní rallyekrosové a autokrosové trati uspořádal slavnostní rozlučku před cestou do francouzského Le Havru, kde se 26. a 27. listopadu uskuteční technické přejímky na rallye.

Dakar startuje 3. ledna

Na samotné rallye se představí 17 účastníků, celý tým je ale početnější. "Sedmnáct lidí na takové kvantum techniky by bylo málo. Je nás asi třicet," uvedl Kubíček, jenž se na Dakaru představí jako člen posádky ostré asistence. Současné složení a počet členů týmu je podle něj dostatečný.

Rallye Dakar bude zahájena v sobotu 3. ledna, start i cíl 9000 kilometrů dlouhého závodu jsou v argentinském Buenos Aires, kde rallye vyvrcholí 18. ledna, projíždět se bude také Chile.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.