ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Pilot F1 Webber se těžce zranil při charitativním závodu

Velikost textu:
aktualizováno 22. 11. 2008 13:29

Hobart (Austrálie) - Australský pilot formule 1 Mark Webber se těžce zranil při vlastním charitativním závodu. Jezdce týmu Red Bull dnes při jízdě na kole v tasmánském Port Arthuru srazilo auto a Webber utrpěl zlomeninu nohy. Podle agentury AP se dvaatřicetiletý závodník podrobí ještě dnes operaci a nejméně tři dny stráví v nemocnici.

Mark Webber
Mark Webber

"Jeho zranění je vážné, ale na životě není ohrožen," uvedl důstojník
tasmánské policie Jon Ford. Nakolik naruší zranění Webberovu přípravu na novou sezonu F1, zatím není jasné. "Do týdne bude propuštěn. Mluvil
jsem s ním po operaci a už myslí na rehabilitaci," uvedl ředitel charitativního závodu Geoff Donohue. V každém případě však jedenáctý muž letošního mistrovství světa nestihne nejbližší testování své stáje, které se uskuteční od 9. prosince ve španělském Jerezu.

Účastník 120 Velkých cen startoval v charitativním podniku "Mark Webber Pure Tasmania Challenge", v němž závodníci urazí během pěti dní 250 kilometrů na horském, kole, kajaku, raftu, či pěšky v horském terénu. Nehoda ho potkala v předposlední den akce.

Prosím, vyčkejte na načtení mapy, pokud se mapa nenačte, máte vypnutý JavaScript, nebo Váš prohlížeč nepodporuje Google mapy.

Australský pilot formule 1 Mark Webber se zranil při charitativním závodu.
Australský pilot formule 1 Mark Webber se zranil při charitativním závodu.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.