ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Šéf F1: Chci, aby titul získal vítěz nejvíce závodů

Velikost textu:

Londýn - Šéf formule 1 Bernie Ecclestone přišel s návrhem, aby o mistru světa nerozhodoval součet bodů, ale počet vítězství v jednotlivých závodech. Pokud by takové pravidlo platilo letos, mistrem světa by se místo Lewise Hamiltona stal Brazilec Felipe Massa, který vyhrál o jeden závod více než jeho britský rival.

Formule 1 japonské stáje Toyota
Formule 1 japonské stáje Toyota
Otevřít galerii
 • Formule 1 japonské stáje Toyota zdroj: toyota-f1.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Šéf formule 1 Bernie Ecclestone zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Osmasedmdesátiletý Ecclestone by chtěl v každém závodě udělovat za pozice na stupních vítězů zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili. Slibuje si od toho zvýšení atraktivity závodů, protože ve spojení s případnou úpravou celkového hodnocení by piloti museli více bojovat o vítězství. 

Plánem, podle kterého by současné bodování zůstalo zachováno jen v Poháru konstruktérů, by se měly na nejbližších zasedáních zabývat Mezinárodní automobilová federace FIA a sdružení týmů formule 1 FOTA.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.