ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Buggyra přidala k Lackovu titulu i triumf v Poháru konstruktérů

Velikost textu:

Veleúspěšný víkend prožívá česká stáj Buggyra ve španělské Jaramě. Po sobotním titulu mistra Evropy Adama Lacka si roudnický tým zajistil i triumf v Poháru konstruktérův závodu tahačů. Definitivní jistotu Buggyra získala po Lackově třetím místě a páté pozici Davida Vršeckého ve třetím závodě víkendu. 

Buggyra opanovala evropský šampionát
Buggyra opanovala evropský šampionát

"Na začátku sezony to nebyl náš prioritní cíl, ale začalo se nám dařit, tak jsme si řekli, proč to nezkusit a podařilo se," radoval se manažer týmu Jan Kalivoda.

Buggyra se původně chtěla soustředit jen na individuální titul a ve druhém voze se měli střídat piloti, což se na začátku sezony i dělo. Po skvělých výkonech Lacka se ale tým držel v popředí, a proto se rozhodl do seriálu nasadit dvojnásobného evropského šampiona Vršeckého, který již neplánoval naplno závodit a věnoval se vývoji aut. A dvojice Lacko, Vršecký nakonec soupeřům nedala šanci.

První nědělní závod vyhrál Maďar Norbert Kiss před Němcem Jochenem Hahnem. "Kroužili jsme si hezky na trati a výsledkem jsou dva tituly," libovali si Lacko a Vršecký. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.