ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Kornfeil do vyšší kategorie MS nejde, ale pojede na KTM

Velikost textu:

Motorku, ale nikoliv kubaturu změní Jakub Kornfeil v příští sezoně mistrovství světa silničních motocyklů. Český závodník bude dál jezdit šampionát ve třídě Moto3 za tým Prüstel GP, ale z peugeotu přesedne na značku KTM. Úvahy o přestupu do vyšší kategorie Moto2 ukončil po Velké ceně Aragonie ve Španělsku, když tohle uvedl v tiskové zprávě.

Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil

Vedle motocyklu vymění čtyřiadvacetiletý Kornfeil také kolegu v týmu, kterým bude Ital Marco Bezzecchi. Oba budou v nejslabší kubatuře MS jezdit na strojích KTM specifikace 2018.

"Jsem moc rád, že konečně máme jasno. Nebudu nic zakrývat, dost vážně jsem zvažoval přestup o třídu výše - Moto2. V Misanu se ale všechno změnilo a já si nakonec vybral ještě sezonu v Moto3," řekl český jezdec.  

Loni skončil v šampionátu osmý, letos se ale trápí. Nasbíral zatím pouhých 14 bodů a jeho nejlepším umístěním byla sedmá příčka v Misanu. V Alcaňizu v neděli naopak 25. místem zaznamenal nejhorší výsledek v sezoně, v průběžném pořadí je dvaadvacátý.  

"Letošní rok je pro mě zatím hrozně těžký. Z loňského osmého místa celkově jsme se propadli do třetí desítky a to rozhodně není lehká situace. Proto jsem moc rád, že můžu v týmu Prüstel GP pokračovat dál," řekl Kornfeil.  

Na jinou značku motocyklu se velice těší. "Skvělé, že to bude právě s KTM. V minulosti jsem na této motorce odjel dvě sezony a vždycky jsme si s motorkou rozuměli. Věřím, že tomu tak bude i další rok. Měli bychom mít konkurenceschopný materiál a to je pro mě to nejdůležitější," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.