ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Kanada přišla o F1

Velikost textu:
aktualizováno 17. 11. 2008 17:27

Montreal - Kanada nebude v příštím roce hostovat seriál Velké ceny formule 1. Po neúspěšném jednání zástupců Montrealu s promotérem světového šampionátu Berniem Ecclestonem to oznámil ministr provincie Québec pro ekonomický rozvoj Raymond Bachand. Eccleston měl údajně nepřijatelné nároky.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Podle Bachanda Eccleston požadoval, aby případný pořadatel předložil na příštích pět let bankovní či vládní garance ve výši 175 milionů kanadských dolarů (asi 2,8 miliardy korun). "Takové záruky mu nikdo dát nemůže. Navrhovali jsme 110 milionů," uvedl ministr na tiskové konferenci.

Závod na okruhu Gillese Villeneuvea byl s dvěma ročními pauzami součástí mistrovství světa od roku 1967. Z kalendáře byl vyřazen nečekaně. Podle spekulací organizátoři dluží Ecclestoneovi peníze za minulé ročníky. Zrušením Velké ceny přijde Montreal zhruba o 1,2 miliardy korun.

V příštím roce se poprvé po 50 letech nepojede žádný závod F1 v Severní Americe. Už dříve ze seriálu vypadla Grand Prix v Indianapolis. V nové sezoně je v plánu 17 závodů.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.