ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
Rallye

Kopecký je na Barum rallye v převaze, vede před Lukjaňukem

Velikost textu:

Zlín – Jan Kopecký míří za obhajobou loňského vítězství na Barum rallye. Tovární jezdec Škody má po devíti zkouškách náskok 16,6 sekundy před ruským pilotem Alexejem Lukjaňukem. Třetí je Václav Pech.

Jan Kopecký
Jan Kopecký

"Máme za sebou hodně dlouhý den po krátké noci. V pátek se končilo hodně pozdě, všichni byli unavení a těšili jsme se do postele. Ale bylo potřeba se soustředit," poukázal Kopecký na fakt, že úvodní městská rychlostní zkouška skončila až po půlnoci.

Od rána bojoval s Lukjaňukem o první místo, stejně jako před rokem, kdy nakonec ruský jezdec v posledním testu havaroval. "Očekával jsem, že to bude takhle tuhé, protože minulý rok jel ve Zlíně skvěle a letos na to navázal," podotkl pětatřicetiletý jezdec.

Šestnáctisekundový náskok podle něj nic neznamená, i když Lukjaňuk v cíli etapy naznačoval, že v neděli asi Kopeckého již nebude mít šanci dostihnout. "Jen blafuje. V neděli jsou náročné a dlouhé zkoušky. Minulý rok při druhých průjezdech extrémně letěl. Všechno je otevřené. Rallye končí v neděli," pousmál se Kopecký.

přehrát video
Kopecký vede po první etapě Barum rallye

Lukjaňuk si stěžoval na řadu problémů, které musel řešit. "Nejprve jsem udělal hodiny, pak se nám rozbil posilovač řízení. Ztratil jsem asi kvůli tomu patnáct vteřin, možná i víc, takže na Jana ztrácíme sedmnáct vteřin, což nevypadá až tak dobře. Ale OK, budu i s touhle ztrátou dál bojovat, abych to snížil a přiblížil se mu," řekl Lukjaňuk.

Třetí Pech ztrácí na dva hlavní aspiranty na vítězství 30 sekund a soustředí se hlavně na udržení pozice. "Udělal jsem na Trojáku dvě chyby a díky tomu jsme vypadli ze souboje o první místo, i když kluci jedou strašně rychle. Snažíme se udržet třetí místo, ale není to nic snadného, protože se jede úplně nekompromisně. Kdyby se nám to podařilo, byl bych spokojený," uvedl Pech.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.