ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
RALLYE HEDVÁBNÁ STEZKA

Kolomý skončil v Číně na jedenáctém místě, vyhrály kamazy

Velikost textu:

Čung-wej (Čína) - Martin Kolomý obsadil v Rallye Hedvábná stezka po penalizaci konečnou jedenáctou příčku. Celkovému pořadí vládli ruští piloti kamazů. 

Martin Kolomý
Martin Kolomý

Kolomý ve 12. etapě přišel o průběžnou třetí pozici kvůli problémům s řízením. Zůstal stát ve špatně přístupném terénu, dokud se týmu nepodařilo nadvakrát dopravit vrtulníkem na místo náhradní díl. Napoprvé při shození z dvacetimetrové výšky součástka praskla.

"Jak se říká, když se to kazí, tak pořádně. Naštěstí shoz číslo 2 z výšky pěti metrů dopadl podstatně lépe a Phoenix je provozu schopný. Jsme rádi, že se nám podařilo dostat Martina zpět na trať a do závodu," uvedl ředitel vývoje týmu Buggyra Robin Dolejš.

"Je to velká škoda přijít o celkové umístění tak blízko před cílem," řekl Kolomý. Do 13. etapy vyrážel ze zadních pozic. "Startovat zezadu je peklo, cesty jsou rozježděné a nedá se vůbec jet. Na některé duny jsme si museli několikrát najíždět, abychom nikde nezapadli. Phoenix ale zase letí, tak valíme dál," hlásil v průběhu předposlední etapy s 318 měřenými kilometry.

Celkovému pořadí dál vládnou ruští piloti kamazů. Vede Dmitrij Sotnikov před Antonem Šibalovem a Airatem Mardějevem, stejné bylo pořadí i ve 13. etapě. V čele soutěže automobilů je už s více než hodinovým náskokem Francouz Cyril Despres s peugeotem.

přehrát video
Závěrečná etapa Rallye Hedvábná stezka byla kvůli počasí zrušena
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.