ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
Rallye

Do čela Hedvábné stezky se vrátil Kolomý

Velikost textu:
aktualizováno 10. 7. 2017 17:11

Kostanaj (Kazachstán) - Do vedení Rallye Hedvábná stezka se vrátil pilot týmu Buggyra Racing Martin Kolomý. S tatrou obsadil ve třetí etapě druhé místo za Bělorusem Sergejem Vjazovičem s vozem MAN. V průběžném pořadí tak Kolomý předstihl Nizozemce Maartena van den Brinkena, který na 329 kilometrech rychlostní zkoušky mezi Ufou a Kostanajem zajel až desátý čas.

Tatra Martina Kolomého
Tatra Martina Kolomého

"Hodně rychlá etapa, konečně přestalo pršet, ale i tak to bylo hodně uklouzaný. Phoenix přímo letěl. Navigačně jsme žádnou chybu neudělali a jsem rád, že jsme v cíli. Začíná se to pěkně rozjíždět, ale chleba se bude lámat později, proto si z průběžného vedení zatím moc nedělám," řekl Kolomý.

Na prvním místě má náskok 2:40 minuty na domácího Antona Šibalova, aktuálně nejrychlejšího pilota kamazu. Třetí je Dmitrij Sotnikov a čtvrtý Ajrat Mardějev, kteří také hájí barvy ruského továrního týmu. Další Čech na startu Aleš Loprais měl v neděli technické problémy a nedojel do cíle druhé etapy.

přehrát video
Sestřih třetí etapy Rallye Hedvábná stezka

Podle dostupných informací se mu nakonec podařilo opravit nefunkční spojku a chtěl v rallye i s penalizací pokračovat. V dnešních výsledcích však chybí a neobjevuje se ani na mezičasech. Podle zprávy Buggyry do třetí etapy nenastoupil. Do čela kategorie automobilů se vrátil Sébastien Loeb z Francie, který zásluhou nejrychlejšího času opět předstihl krajana Stéphana Peterhansela, týmového kolegu z Peugeotu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.