ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
Red Bull Air Race

V Budapešti kraloval Chambliss, Šonka skončil čtvrtý

Velikost textu:
aktualizováno 2. 7. 2017 19:25

Budapešť - Čeští piloti se neztratili ani ve čtvrtém závodě série Red Bull Air Race v Budapešti. Martin Šonka se probojoval do finálové čtyřky, kvůli dvouvteřinové penalizaci ale skončil až čtvrtý, ačkoliv měl nejrychlejší čas. Petr Kopfstein vypadl ve čtvrtfinále s pozdějším vítězem Američanem Kirby Chamblissem, když i jeho připravila o lepší výsledek penalizace. 

Kirby Chambliss
Kirby Chambliss

"Když jsem přistál, říkal jsem si, že je škoda, že jsem takovou chybu udělal. Pak jsme si ale vyžádali materiály od rozhodčích a po jejich důkladném prostudování absolutně nechápu, za co jsem penalizaci dostal," uvedl Šonka.

Kopfstein, druhý z předcházejícího závodu v Japonsku, zůstal tentokrát těsně před branami finále. "Rozhodčí nám dali velmi spornou penaltu, nesouhlasíme s ní," řekl Kopfstein, kterého sudí potrestali za chybný průlet poslední bránou. V souboji s pozdějším vítězem Chamblissem byl přitom o více než vteřinu rychlejší.

V celkovém pořadí vede v Maďarsku třetí Jošihide Muroja z Japonska o dva body před Šonkou, Kopfstein klesl na páté místo. Další závod je na programu 22. a 23. července v ruské Kazani.

přehrát video
Šonka byl v Budapešti čtvrtý, Kopfstein vypadl ve čtvrtfinále
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.