ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Kopecký testoval v Bělé pod Bezdězem vůz před další částí sezony

Velikost textu:

Bělá pod Bezdězem – Tradiční testování vozu má za sebou Jan Kopecký, tovární závodník týmu Škoda Motorsport. Pětatřicetiletý republikový šampion se na trati Motorlandu v Bělé pod Bezdězem proháněl navzdory špatným klimatickým podmínkám, které rychlou jízdu výrazně komplikovaly.

přehrát video
Kopecký: Snažil jsem se jet rychle a zároveň nerozbít auto

"Je to trochu složitější, protože je tady spousta ledu. Nemůžeme tady použít pneumatiky s hroty. Snažím se jet samozřejmě co nejrychleji, ale zároveň tak, abych auto nerozbil, protože pak by ten test byl k ničemu," řekl Kopecký.

Mezi jednotlivými jízdami měnili mechanici několikrát nastavení vozu a následně porovnávali dosažené výsledky. "Vždycky se vychází z nějakého základního nastavení, k němuž se v průběhu dne třeba dvakrát vrátíme, abychom se ujistili, že jsme udělali kroky dopředu," pokračoval pětatřicetiletý rodák z Opočna.

Úřadující mistr republiky si uvědomuje, že na výsledcích závodů se projeví nejen testování auta, ale i fyzická příprava. "Pokud chce být člověk úspěšný a vydávat ze sebe sto procent, musí na to být připraven," zakončil Kopecký.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.