ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
MS VE FREESTYLE MOTOKROSU

V sobotu druhý, v neděli první. Podmol v Berlíně ukončil sérii Španěla Melera

Velikost textu:

Berlín – Letošní sezona mistrovství světa ve freestyle motokrosu poprvé poznala jiného vítěze než Španěla Maikela Melera. V nedělním třetím dílu seriálu v Berlíně jeho nadvládu ukončil Libor Podmol, jenž tak potvrdil výbornou formu ze soboty, kdy byl druhý.

Libor Podmol
Libor Podmol

Podmol v neděli předvedl bezchybnou jízdu, na kterou nedokázal odpovědět ani úřadující šampion Melero, který při závěrečném triku chyboval a obsadil třetí místo. Druhý skončil jeho krajan Dany Torres.

Na čtvrtém místě byl další český reprezentant Petr Pilát. Filipu Podmolovi se nepodařilo probojovat z kvalifikace do finálových jízd. V průběžném pořadí seriálu se Libor Podmol posunul na druhé místo, Pilát je čtvrtý.

Libor Podmol navázal na výkon ze sobotního večera, ve kterém předvedl dva bodyvarialy. Také v neděli na nejtěžší triky, při kterých jezdci provedou otočku nad letící motorkou, český závodník nejvíce sázel.

přehrát video
Freestyle motokrosař Libor Podmol vyhrál závod MS v Berlíně

"Podařilo se mi je ale dát technicky mnohem čistěji, což bylo rozhodující," uvedl Podmol, který v sobotu skončil o čtyři body na druhém místě. Protože chtěl druhý den v Berlíně vyhrát, zařadil mistr světa z roku 2010 do jízdy skok z takzvané quarter pipe rampy.

"Všechno jsem provedl perfektně, čímž jsem na Melera vytvořil velký tlak. Možná i z toho důvodu při posledním triku chyboval, nenajel do něj včas," popsal Podmol, jenž v celkovém pořadí ztrácí po třech závodech na Melera pouhé dva body.

Právě Podmol je jediný freestyle motokrosař, který dokázal trojnásobného mistra světa v posledních dvou sezonách porazit. "Jsme teď hlavní favoriti. Po fantastickém víkendu v Berlíně jsem všem ukázal, že to s útokem na titul myslím vážně," dodal loňský vítěz prestižních X-Games.

Přitom po úvodním letošním závodě ve švýcarské Basileji a pádu neskrýval Podmol otrávenost. Už poněkolikáté provedl totiž chybu při závěrečném triku. "Bylo hodně důležité, že jsem tuhle zbrklost před závody v Berlíně odstranil. Zaměřil jsem se na to během tréninků ve Španělsku, vše jsem také konzultoval s mým mentorem, doktorem Rulcem," řekl Podmol.

Do seriálu mistrovství světa se po odmlce vrátil Torres. V Berlíně se prezentoval druhým a třetím místem. "Bavil jsem se s ním a chtěl by se zúčastňovat dalších závodů," dodal Podmol.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.