ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Alonso i Piquet zůstávají u Renaultu

Velikost textu:
aktualizováno 5. 11. 2008 16:35

Paříž - Dvojnásobný mistr světa v závodech formule 1 Fernando Alonso prodloužil smlouvu ve stáji Renault až do roku 2010. Francouzský tým dnes oznámil jezdecké složení pro příští sezonu a oproti letošnímu roku v něm nedochází ke změně. Alonsovým kolegou bude nadále Brazilec Nelson Piquet mladší.

Fernando Alonso
Fernando Alonso
Otevřít galerii
 • Fernando Alonso autor: Vincent Thian, zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/434/43398.jpg?1222613403
 • Fernando Alonso se raduje z vítězství autor: Vincent Thian, zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Alonsovo setrvání v týmu, pro který vybojoval v letech 2005 a 2006 mistrovské tituly, se očekávalo, třebaže se průběžně objevovaly spekulace o zájmu BMW či Hondy, v průběhu sezony dokonce Ferrari. Prodloužení spolupráce o dva roky je ale podle odborníků překvapivé. Alonso to vysvětlil, že ho k tomu přiměly lepšící se výkony.

Cítím se tu dobře, říká Alonso

"Po složitém startu do sezony jsme překonali těžkosti a neustále se zlepšovali. Moje vítězství v Singapuru a Japonsku i druhé místo naposledy v Brazílii ukázaly, že můžeme konkurovat nejlepším," uvedl sedmadvacetiletý Alonso v prohlášení. "Rozhodl jsem se zůstat, protože Renault byl vždy moje první volba a já se tu cítím dobře," dodal.

Alonso se do Renaultu vrátil před právě skončenou sezonou po ročním působení v McLarenu, kam odešel jako dvojnásobný šampion. V konkurenci Lewise Hamiltona si ale nevybudoval pozici týmové jedničky a jejich vzájemné vztahy byly kontroverzní.

Piquet překvapivě zůstává taky

Piquet, syn trojnásobného mistra světa, má v Renaultu smlouvu na rok. V té skončené debutoval a jeho maximem bylo druhé místo v Hockenheimu. Celkem 13 z 18 závodů ale nedokončil. Přesto se nepotvrdily spekulace, že by jej mohl nahradit Francouz Romain Grosjean, který prošel vývojovým programem Renaultu a jako jezdec seriálu GP2 letos pro stáj testoval.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.