ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Titul jsem Hamiltonovi nedal, vybojoval ho sám, tvrdí Glock

Velikost textu:

Sao Paulo (Brazílie) - V závěru nedělní Velké ceny Brazílie formule 1 potřeboval nutně předjet pátého Sebastiana Vettela, aby se stal mistrem světa. Lewis Hamilton na to neměl, nakonec mu však pomohl jiný německý závodník - Timo Glock s toyotou. Ten se v posledních metrech závodu propadl ze čtvrtého na šesté místo a později se za to dočkal dokonce inzultací od brazilských fanoušků, kteří chvíli věřili v titul svého miláčka Felipeho Massy z týmu Ferrari. Glock se ale dušoval, že to schválně neudělal.

Závodník Timo Glock
Závodník Timo Glock

"Cože? Co to je za blbost? Měl jsem suché pneumatiky, co jsem měl dělat?" divil se spekulacím, které se okamžitě v zákulisí formule 1 vyrojily. "Když začalo pršet, bylo těžké najít dobrou stopu pro suché pneumatiky," vysvětloval Glock. "Byl to hodně těžký závod a já jsem se snažil získat co nejvíc bodů," prohlásil. 

Brit podle jeho názoru vyhrál titul díky vlastním schopnostem, nikoliv kvůli špatnému rozhodnutí s pneumatikami v jeho týmu. Po začátku deště se prý v každém okruhu rozhodoval s mechaniky, zda vyměnit gumy, nebo ne. "Vždy jsem si říkal: 'Ještě jedno kolo, ještě jedno kolo", až jsme to nechali až do cíle," vyprávěl. "Určitě Lewis nezískal titul v tom posledním kole, ale v celé sezoně. Možná brazilští fanoušci nejsou na mé straně, ale já to nezměním," dodal.

McLaren má první titul po devíti letech

Hamilton se v závěru závodu nesoustředil na Glocka, ale na Vettela, jenž ho několik kol před cílem odsunul z potřebné páté pozice. "Ale nemohl jsem ho dojet, vypadalo to, že skutečně dojedu šestý. Už jsem s tím asi byl i smířený," pravil ve třiadvaceti letech nejmladší mistr světa v historii. "Ale nakonec to bylo neuvěřitelně emotivní, cítil jsem doslova extázi," prohlásil britský pilot. 

Děkoval všem, kteří se na prvním titulu pro McLaren od roku 1999 podíleli. "A také mé rodině, bez ní bych to nedokázal," prohlásil Hamilton. "Je mi ctí získat pro tento tým titul mistra světa," řekl a poděkoval Ronu Dennisovi, který si ho jako mladého školáka vyhlédl a vychoval z něj hvězdu. "Je to jako pohádka," zasnil se Hamilton. "Jsem moc rád, že jsem mu to mohl vrátit," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.