ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Velká cena Německa není v programu seriálu F1 na příští rok

Velikost textu:

Abú Zabí - Jeden z prestižních podniků seriálu F1, Velká cena Německa, vypadla z kalendáře na příští rok. Za rozhodnutím jsou ekonomické neshody mezi šéfem seriálu Berniem Ecclestonem a pořadateli závodu. Šampionát bude mít v roce 2017 dvacet zastávek, o jednu méně než letos.

Velká cena Německa
Velká cena Německa

Grand Prix Německa figurovala v září zveřejněném předběžném kalendáři na příští rok s hvězdičkou značící, že konání závodu ještě není definitivní. "Nedostali jsme nabídku, v níž by byla pokryta všechna ekonomická rizika, což byla vždy naše podmínka pro případné pořádání závodu," uvedl obchodní ředitel Hockenheimringu Georg Seiler.

Vedení okruhu má s Ecclestonem smlouvu, jež vyprší v roce 2018 a s největší pravděpodobností nebude prodloužena. Šéf F1 totiž odmítá organizátorům finančně vypomáhat. "Už nemůžeme závod v Německu subvencovat, když totéž neděláme ani u jiných závodů v Evropě," uvedl.

V Německu se do letoška jelo 76 Velkých cen F1, v posledních letech se v pořadatelství každoročně střídaly Nürburgring a Hockenheim. Grand Prix Německa v kalendáři chyběla už loni kvůli ekonomickým problémům Nürburgringu, letos se jela na Hockenheimringu možná nadlouho naposledy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.