ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Loeb je popáté nejlepší v sezóně Rallye

Velikost textu:

Obihiro - Francouz Sébastien Loeb s citroënem se stal jako první jezdec v historii popáté za sebou mistrem světa v automobilových soutěžích. Titul si dnes definitivně zajistil třetím místem v Japonské rallye. V předposledním podniku sezony zvítězil Fin Mikko Hirvonen s fordem, který skončí v šampionátu druhý.

Sebastian Loeb a jeho navigátor Daniel Elena
Sebastian Loeb a jeho navigátor Daniel Elena

Loeb potřeboval dojet v Japonsku třetí a od první etapy si tuto příčku
držel za svým jediným soupeřem v boji o titul Hirvonenem a jeho krajanem a kolegou z Fordu Jarim-Mattim Latvalou. V předposlední rychlostní zkoušce celé soutěže však chyboval, dostal smyk a málem si cestu za rekordním triumfem zkomplikoval.

"Pár set metrů před cílem jsem dostal smyk. Jel jsem asi 50 km/h na rovině a najednou: bum! Už to bylo. Museli jsme couvat. Bylo tam hodně vody," uvedl po dojezdu Loeb, který vede před Hirvonenem o deset bodů.

V sezoně vyhrál deset ze čtrnácti rallye a díky tomu zůstane v čele
šampionátu, i kdyby finský pilot začátkem prosince v závěrečné Britské
rallye manko smazal.

"Je to neuvěřitelně. Tohle byla příšerná rallye. Ožehavější to být nemohlo. Byl to velký tlak, ale teď už je to paráda. Je to velká úleva, že je ten víkend za námi," radoval se čtyřiatřicetiletý jezdec, který nakonec před čtvrtým Australanem Chrisem Atkinsonem uhájil více než minutový náskok. Na Hirvonena, jenž vyhrál celkem jedenáct měřených úseků, ztratil Loeb dvě a půl minuty.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.