ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Loeb si na třetím místě jede bezpečně pro pátý titul

Velikost textu:
aktualizováno 1. 11. 2008 12:50

Obihiro (Japonsko) - Francouz Sébastien Loeb je na nejlepší cestě získat s předstihem pátý titul mistra světa v automobilových soutěžích za sebou. Před závěrečnou etapou Japonské rallye drží bezpečně třetí místo, které mu na konci předposledního dílu seriálu bude stačit k obhajobě celkového prvenství.

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb

Loeb s citroënem ztrácí po dvaceti rychlostních zkouškách bezmála minutu na svého jediného konkurenta Mikka Hirvonena z Finska, ale má už k dobru minutu a půl před čtvrtým Chrisem Atkinsonem. Pokud pozici udrží i v nedělních devíti testech, bude mít před závěrečnou prosincovou Britskou rallye nedostižný náskok.

"Neměl jsem úplně dobrý den, nenašel jsem rytmus. Ale jedu na jistotu. Porazit fordy tu už bude složité a pro mne je nejdůležitější zajistit si titul. Zkoušet útočit by bylo riskantní," konstatoval Loeb.

Hirvonen si dnes prožil horkou chvilku, když mu v úvodu etapy přeběhli před autem přes cestu dva jeleni a finský pilot zabránil srážce dupnutím na brzdy. V neděli bude hájit náskok 15,5 sekundy před týmovým kolegou z Fordu a krajanem Jarim-Mattim Latvalou. Ten i díky kolegově incidentu snížil během dneška manko téměř o polovinu, ale vzhledem k týmové taktice, kterou se jezdci prezentovali už v minulých závodech, se nedá očekávat, že by lídra ohrozil. "Vítězství ještě nemám v kapse, budu muset jet naplno," řekl obhájce loňského prvenství Hirvonen.

Po páteční poruše se do soutěže vrátil Loebův týmový kolega a třetí muž MS Dani Sordo ze Španělska a dnes vyhrál tři zkoušky, ale s penalizací se pohybuje ve druhé desítce pořadí. Páté místo musel na 18. měřeném úseku opustit Petter Solberg, protože po pádu do příkopu téměř utrhl zadní kolo svého subaru a odstoupil. V předchozí zkoušce měl defekt a poškodil podvozek jeho mladší bratr a v té době šestý Henning Solberg s fordem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.