ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Spojení McLaren a Dennis už neplatí. Brit končí po 35 letech neslavně

Velikost textu:

Londýn - Deset titulů mistra světa a sedm Pohárů konstruktérů. Někdejší úspěchy ale pozici šéfa stáje Ronu Dennisovi nezachránily. Brit končí po 35 letech v čele slavné stáje McLaren, vaz mu zlomily interní neshody mezi akcionáři.

Ron Dennis
Ron Dennis

Funkce výkonného ředitele a předsedy společnosti McLaren opustil Dennis nedobrovolně. Proti svému sesazení bojoval i u nejvyššího soudu, kde ale minulý týden s žádostí o pozastavení kroků dalších akcionářů neuspěl.

Dennise, který vlastní 25 procent společnosti McLaren, se rozhodli zbavit jeho dlouholetý obchodní partner Mansour Ojjeh a bahrajnský investiční fond Mumtalakat. S Ojjehem se Dennis rozešel ve zlém už před několika lety a francouzský podnikatel saúdskoarabského původu se poté zřejmě spojil s bahrajnskou společností, aby mohl britského manažera odstavit.

"Jsem zklamaný, že představitelé TAG (Ojjeh) a Mumtalakat, další hlavní akcionáři McLarenu, mě donutili odejít, a to navzdory silnému varování zbylého vedení týmu o možných důsledcích jejich počínání na byznys. Důvody, které uvádějí, jsou naprosto falešné," uvedl Dennis, který údajně prosazoval prodej McLarenu nejmenovanému čínskému investorovi. Zbylí akcionáři byli proti.

Týmu, v jehož barvách slavili titul mistra světa legendární Niki Lauda, Ayrton Senna, Alain Prost, Mika Häkkinen a naposledy v roce 2008 Lewis Hamilton, se v posledních letech nedaří. Nepomohl ani návrat k motorům Honda, naopak loni skončil tým s pouhými 27 body na devátém místě v Poháru konstruktérů, což byl jeho nejhorší výsledek v historii.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.