ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Ogier má čtvrtý titul na dosah, v Katalánsku je druhý za Sordem

Velikost textu:

Barcelona - Sébastien Ogier míří ke čtvrtému titulu mistra světa. Po úvodní etapě Katalánské rallye je francouzský jezdec Volkswagenu druhý za Španělem Danim Sordem, který s Hyundaiem vede o 17 sekund.

Sébastien Ogier na Katalánské rallye
Sébastien Ogier na Katalánské rallye

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký, který byl po čtvrteční úvodní divácké rychlostní zkoušce v Barceloně čtvrtý, dokončil etapu na 13. místě. Další český zástupce Martin Prokop je o osm vteřin za ním čtrnáctý.

Dvaatřicetiletý Ogier zatím v Katalánsku nevyhrál ani jednu ze sedmi erzet, ale spolehlivým výkonem se přiblížil ke čtvrtému mistrovskému titulu v řadě. K obhajobě mu stačí dojet na třetím místě.

přehrát video
Ogier je po pátku v Katalánské rallye druhý za Sordem

Navíc jeho konkurenti, týmový kolega Andreas Mikkelsen z Norska a Belgičan Thierry Neuville, jsou ve výsledcích až za ním. Přesto se Ogier musí mít na pozoru, loni ve Španělsku havaroval v poslední erzetě.

Jedenáctý díl MS v automobilových soutěžích bude v sobotu pokračovat osmi rychlostními zkouškami, čtyři zbývající testy jsou na programu v neděli.

Výsledky Katalánské rallye

1. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) 1:18:44,4, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo R) -17,0, 3. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo R) -35,1, 4. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -46,3, 5. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -47,5, 6. Östberg, Flöene (Nor./Ford Fiesta RS) -54,3, ...13. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -4:12,3, 14. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -4:20,5.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.