ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna
Red Bull Air Race

Pád vrtulníku nepřežil rakouský pilot a účastník leteckých závodů Arch

Velikost textu:
aktualizováno 9. 9. 2016 10:10

Vídeň - Rakouský letecký akrobat a mistr světa z roku 2008 Hannes Arch zahynul při pádu soukromého vrtulníku v oblasti Grossglockneru. Arch byl pravidelným účastníkem seriálu Red Bull Air Race, kde létají též čeští piloti Martin Šonka a Petr Kopfstein. Bylo mu 48 let.

Hannes Arch
Hannes Arch

Příčinu zřícení stroje rakouská policie vyšetřuje. Arch dopravoval na horskou chatu potraviny, při návratu do údolí havaroval. "Byl to nahlášený noční let, počasí bylo dobré. Za takových okolností nebývá let žádný problém," řekl policejní vyšetřovatel Ewald Dorner.

Zkušený pilot, paraglidista, base jumper a horal vlastnil firmu dopravující právě na horské chaty náklad. "Krátce po startu od chaty Elberfelderhütte ve výšce 2300 metrů se vrtulník zřítil na skalní stěně," doplnil Dorner. Zhruba 40 záchranářů se na místo nehody v alpském pohoří Vysoké Taury dostávalo tři hodiny a dorazili okolo půl páté ráno. Archovi už nebylo pomoci, druhý člen posádky utrpěl velmi těžká zranění a byl dopraven do nemocnice.

Arch patřil k nejúspěšnějším pilotům mistrovského seriálu Red Bull Air Race, v němž soutěží i Češi Martin Šonka a Petr Kopfstein. Po triumfu před osmi lety byl zkušený Rakušan třikrát druhý a loni obsadil celkové třetí místo. Naposledy závodil o víkendu na německém Lausitzringu.

přehrát video
Rakouský pilot Arch nepřežil havárii vrtulníku

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.