ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Pešek bude i v příští sezoně jezdit MS ve třídě do 250 ccm

Velikost textu:

Valencie (Španělsko) - Český motocyklový jezdec Lukáš Pešek bude i v příští sezoně startovat v seriálu mistrovství světa ve třídě do 250 ccm. Pešek a jeho manažer Davide Brivio v dějišti závěrečného podniku seriálu ve Valencii podepsali smlouvu s týmem Daniela Eppa, za který Pešek jezdil i v letošní sezoně.

Lukáš Pešek
Lukáš Pešek

Čtvrtý muž loňského hodnocení kategorie do 125 ccm bude mít opět k dispozici polotovární motocykl Aprilia RSW 250 LE. Technickým ředitelem jeho týmu bude Ital Tommaso Raponi. 

"Jsem moc rád, že to máme podepsané. Teď můžu pořádně pracovat přes zimu a připravit se na další sezonu. Důležité pro mě je, že už vím, co to po letošní zkušenosti obnáší," uvedl Pešek.

Příští rok chci dopředu, tvrdí Pešek

V aktuální sezoně nasbíral pražský rodák celkem 43 bodů. Dnešní Velkou cenu po pádu nedokončil. "Příští rok bych se chtěl posunout dopředu v poli, a to máme v hlavě určitě všichni stejné: posunout se co nejvíce, co to půjde, a bojovat s továrními motocykly," řekl Pešek. 

V lepší výsledky v příští sezoně věří i Epp, jenž si pochvaloval zejména skutečnost, že celý tým starající se o Peška zůstane prakticky nezměněný. "Protože tým i jezdec vždy potřebují nějaký čas, aby se spolu dokázali sehrát. Myslím si, že se nám to daří stále lépe a že v příštím roce dokážeme spolupracovat na ještě vyšší úrovni, což by nám mělo přinést i podstatné výkonnostní a výsledkové zlepšení," uvedl Epp.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.