ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Plochodrážní Grand Prix v Praze opanoval Australan Doyle

Velikost textu:

Praha - Jubilejní dvacátý ročník Grand Prix České republiky na ploché dráze vyhrál v Praze na Markétě Australan Jason Doyle. Za sebou nechal vedoucího závodníka seriálu mistrovství světa, kterým je Američan Greg Hancock. Na stupních vítězů zmíněnou dvojici doplnil Brit Chris Harris. 

Jason Doyle s trofejí pro vítěze Grand Prix České republiky
Jason Doyle s trofejí pro vítěze Grand Prix České republiky

Šestačtyřicetiletý Hancock se zapsal do historie pražského klání, neboť překročil rekordních sto jízd v rámci Grand Prix v České republice. Jubilejní jízdu navíc vyhrál. Do finále, které bylo jeho 103. jízdou na Markétě v rámci MS, odstartoval nejlépe, ale hned v prvním kole ho předjel Doyle.

"Byl jsem až překvapený, jak dobře byla dráha připravená, takže se dalo předjíždět i v průběhu jízdy," řekl Doyle, který vyhrál závod Grand Prix vůbec poprvé v kariéře. "Mám to tady rád, byl to skvělý závod," prohlásil a poděkoval zaplněným tribunám, na nichž bylo skoro 10 000 lidí.

Na letošní ročník naopak nebude v dobrém vzpomínat Tai Woffinden, úřadující mistr světa, jenž v Praze útočil na čtvrté vítězství za sebou. Začal dobře, v úvodních dvou jízdách vyhrál, ale pak jeho výkonnost klesala. Do semifinále se sice dostal, jenže v semifinále byl diskvalifikován a nakonec obsadil sedmé místo.

Český jezdec Václav Milík, startující na divokou kartu, skončil šestnáctý. Vybojoval tři body, o jeden více než loni. Josef Franc a Eduard Krčmář do závodu nezasáhli.

přehrát video
Plochodrážník Doyle se radoval z triumfu v Praze
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.