Milík vládne MČR na krátké ploché dráze, opanoval i druhý závod

Pardubice – Mistrovství republiky jednotlivců na krátké ploché dráze má zatím jasného krále a tím je Václav Milík. Obhájce titulu po pražském závodě opanoval i druhý podnik, který se jel v Pardubicích, a vládne trojdílnému seriálu.

I druhý závod MČR na krátké ploché dráze ovládl Milík

Milík jedoucí v tradičních žlutočervených barvách potvrdil, že je nejlepším českým plochodrážníkem. V Praze ani v Pardubicích se nenašel nikdo, kdo by ho porazil. Bodově nejblíže mu byl v druhém závodě Josef Franc. Ten na východě Čech skončil na druhém místě a druhou pozici si drží i v průběžném pořadí.

Před posledním závodem, který se jede na podzim v Plzni, má Václav Milík před Josefem Francem náskok tří bodů.

"Nastavení, co jsme měli v Praze, fungovalo i v Pardubicích. Akorát jsme hnuli zubem a celý závod se to vyvíjelo krásně. Neměl jsem tak dobré starty, ale na trati to jelo dobře, takže spokojenost," hodnotil pardubický závod vítězný Milík.

Finále MČR jednotlivců na ploché dráze - 2. kolo v Pardubicích:

1. Milík (Pardubice) 15 b., 2. Franc 14, 3. Kůs (oba Markéta) 12.

Průběžné pořadí: 1. Milík 30, 2. Franc 27, 3. Krčmář (Slaný) 24. Závěrečné 3. kolo se uskuteční 24. září v Plzni.