ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
FORMULE 1

Kritika zatím nebyla vyslyšena. Nový systém kvalifikace bude i při VC Bahrajnu

Velikost textu:

Londýn – Do nového modelu kvalifikace se po premiéře pustili piloti, fanoušci, ale i experti. Spekulovalo se proto, že by se již v Bahrajnu mohlo bojovat o co nejlepší postavení na startu podle starých pravidel. Nakonec však vše zůstává při starém a i v druhém závodě sezony se pojede dle stávajícího formátu. Teprve poté se bude uvažovat o případné změně. Řekl to šéf seriálu Bernie Ecclestone po jednání strategické skupiny F1.

Formule 1
Formule 1

Ta postoupila celou záležitost k posouzení komisi F1, do níž patří zástupci týmů, promotéři závodů, sponzoři, zástupci FIA a majitelé komerčních práv F1. Komise musí o změnách hlasovat a jednomyslně je schválit, než je předloží ke schválení světové radě FIA.

"Výsledek je takový, že zatím zůstane vše, jak je," řekl Ecclestone. "Po Bahrajnu to zhodnotíme. V klidu se podíváme na to, zda to bylo správné, nebo špatné, jestli jsou potřeba další úpravy, nebo jestli to úplně odepsat," uvedl pětaosmdesátiletý Brit.

V Melbourne rozhodoval o pořadí na startu nově vyřazovací závod, z něhož postupně vždy nejpomalejší vůz v pravidelných intervalech odstoupil. Výsledkem měla být větší atraktivita, ale stal se pravý opak. V závěrečných minutách třetí části dokonce zůstala trať úplně prázdná.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.