ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Dán Nicki Pedersen obhájil titul mistra světa v ploché dráze

Velikost textu:

Bydhošť (Polsko) - Titul mistra světa na ploché dráze obhájil Dán Nicki Pedersen. Jednatřicetiletý jezdec si svůj celkově třetí triumf v seriálu Grand Prix zajistil v posledním závodě sezony v polské Bydhošti už díky vítězstvím v úvodních dvou jízdách. Český reprezentant Lukáš Dryml vypadl v semifinále, z prvenství se dnes radoval domácí Tomasz Gollob.

Vítěz včerejšího závodu na pražské Markétě.
Vítěz včerejšího závodu na pražské Markétě.
Otevřít galerii
 • Vítěz včerejšího závodu na pražské Markétě. autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Dán Nicki Pedersen vyhrál 2. srpna na stadionu pražské Markéty 12. ročník české plochodrážní Grand Prix. autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Sobotní závod v Polsku nahradil původně plánovaný podnik v německém Gelsenkirchenu. Ten mezinárodní motocyklová federace FIM před týdnem zrušila poté, co pořadatelé nedokázali kvůli nepříznivému počasí nachystat ve fotbalové aréně bundesligového Schalke kvalitní a bezpečnou trať.

Dánský jezdec vstoupil do závodu s náskokem 16 bodů před druhým Jasonem Crumpem. Dánskému závodníkovi proto stačilo vyhrát první dvě jízdy a mohl se radovat z třetího titulu mistra světa v kariéře; vedle loňského ročníku Grand Prix triumfoval ještě v roce 2003. Pedersen nakonec vypadl ve stejném semifinále, v němž skončil také Dryml.

Český plochodrážník se bude muset s elitním seriálem minimálně na rok rozloučit, protože v konečném pořadí se nedostal mezi nejlepších osm závodníků a divokou kartu pro start v příštím ročníku šampionátu nejspíš nedostane.

Letošní seriál zakončila jízda o 200 000 dolarů, které se zúčastnili vítězové čtyř GP na fotbalových stadionech v Cardiffu, Kodani, Göteborgu a dnešního "náhradního" závodu v Bydhošti. Ze zisku prémie 125 tisíc pro vítěze se radoval Gollob, Pedersen byl diskvalifikován za najetí do startovací pásky.

Výsledky - finále:

1. Gollob (Pol.) 21 bodů, 2. Andersen (Dán.) 17, 3. Hancock (USA) 15, 4. Adams (Austr.) 15, ...8. L. Dryml (ČR) 8.

Konečné pořadí:

1. N. Pedersen (Dán.) 174 bodů, 2. Crump (Austr.) 152, 3. Gollob 148, 4. Hancock (USA) 144, 5. Andersen 140, 6. Adams 125, ...15. L. Dryml 47.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.