ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Vršecký chce do konce roku překonat rekord s pevným startem

Velikost textu:

Praha - Český jezdec David Vršecký po historickém vítězství
v Evropském poháru tahačů neztrácí motivaci. V příští sezoně chce svůj
výborný výsledek zopakovat a ještě do konce roku plánuje zaútočit na
dosavadní rychlostní rekord na kilometrové trati s pevným startem.

Tahače týmu Buggyra
Tahače týmu Buggyra

Jezdec roudnické Buggyry zažil životní sezonu a jako první Čech vyhrál po sjednocení obou divizí mistrovství Evropy. "Auto bylo výborně připravené. Začínali jsme s jiným motorem, než pak končili, což ukazuje, jak jsme byli schopni zareagovat na vývoj," pochvaloval si Vršecký, jehož úspěch podtrhl druhým místem švýcarský stájový kolega Markus Bösiger. Buggyra zároveň ovládla pořadí týmů.

Vršecký dosáhl v tahačích maxima, ale motivaci mu to rozhodně neubírá. I když ví, že obhajoba bude těžší. "Jak člověk několikrát vyhraje a pak třeba skončí jednou druhej nebo třetí, lidi se hned ptají, co se děje. Určitě to bude těžší sezona než ta letošní, ale chceme na jednotlivých závodech pořád vyhrávat," podotkl Vršecký. 

V přestávce mezi sezonami chce český závodník na dosud neurčeném místě v tuzemsku překonat rekord na kilometrové trati s pevným startem. Dosavadní nejlepší výkon má hodnotu 151 km/h. "Na konci kilometru se dosahují rychlosti až přes 270 km/h, ale počítá se samozřejmě průměrná rychlost. Roli může hrát i počasí, vytipujeme dva tři termíny a podle počasí uvidíme," přiblížil manažer týmu Jan Kalivoda.
 
Český reprezentant už za tři týdny začne s testováním na příští rok. "Sezona nekončí závody, rozhodně neusneme na vavřínech. Začneme testovat v Mostě, budeme srovnávat letošní auto s novým," řekl Vršecký.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.