ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja
MS V RALLYE

Vyrovnanou Katalánskou rallye vede po první etapě Ogier

Velikost textu:

Salou - Zatím vyrovnanou Katalánskou rallye vede po první etapě již jistý mistr světa Sébastien Ogier, jenž ovládl i minulé dva ročníky. Francouzský jezdec má po devíti rychlostních zkouškách náskok rovných čtyř sekund před finským kolegou z Volkswagenu Jarim-Mattim Latvalou.

Sébastien Ogier při Katalánské rallye
Sébastien Ogier při Katalánské rallye

Rallye, jež se před víkendovým přesunem na asfalt jela na štěrkových tratích, zatím přináší vyrovnaný boj. Osm erzet mělo šest různých vítězů, přičemž třikrát byl nejrychlejší Ott Tänak. Estonec na fordu je průběžně třetí s odstupem 11,3 sekundy. Do jedné minuty za Ogierem se vešlo sedm jezdců.

Prokopa zpomalil defekt
 
Jedenáctá pozice patří Martinu Prokopovi, jemuž zatím nevychází cíl navázat na sedmou a osmou pozici z minulých let. V poslední fiestu českého jezdce zpomalil defekt. "Stalo se to pár kilometrů před cílem. Snažil jsem se co nejméně ublížit autu, bylo tam spousta ostrých kamenů. Chtěl jsem uchránit vůz pro zítřejší asfaltové cesty," řekl.
 
Prokop ztrácí na Ogiera 2:26,5 minuty. O další minutu a čtvrt zpět je Jan Kopecký z továrního týmu Škoda, jemuž patří čtrnáctá příčka. V sobotu se jede opět osm rychlostních zkoušek, v neděli dalšími šesti celá soutěž vyvrcholí.

Katalánská rallye, MS v automobilových soutěžích - po 1. etapě:
 
1. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo-R) 1:24:58,4, 2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo-R) -4,0, 3. Tänak, Molder (Est./Ford Fiesta RS) - 11,3, 4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -26,9, 5. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3) -29,7, 6. Mikkelsen, Flöene (Nor./VW Polo-R) -37,4, ...11. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -2:26,5, 14. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -3:44,3.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.