ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta
Rallye Klatovy

Trněný vyhrál na závěr kalendáře před druhým Odložilíkem

Velikost textu:

Klatovy - Karel Trněný s vozem Škoda Fabia WRC se stal vítězem Rallye Klatovy. Trněný využil toho, že na startu chyběl již jistý šampion Jan Kopecký, a navíc hlavní favorit Václav Pech urazil kolo a do cíle nedojel. Rallye Klatovy uzavřela letošní závodnickou sezonu.

Karel Trněný
Karel Trněný

Trněný se do čela soutěže, která v kalendáři na poslední chvíli nahradila zrušenou Rallye Příbram a byla netradičně jen jednodenní, dostal až v poslední rychlostní zkoušce. Po šesté ze sedmi erzet totiž ze závodu odstoupil do té doby vedoucí Jan Dohnal, kterého zastavily technické problémy.

Dohnal dokázal od začátku držet krok i s Pechem. Ve třetí erzetě se dostal do čela a postupně zvyšoval náskok na Trněného a před odstoupením i na Pecha. Před závěrečným měřeným úsekem vedl Dohnal před Trněným o více než půl minuty. Pilot vozu Ford Focus WRC však na start závěrečné erzety nedojel.

Druhé místo za Trněným nakonec s odstupem sedmnácti sekund obsadil Roman Odložilík, třetí byl Jan Černý. Klatovské výsledky však nic nezměnily na tom, že za Kopeckým skončil v konečném hodnocení MČR Pech a třetí je Pavel Valoušek.

Rallye Klatovy, závěrečný závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Trněný, Pritzl (Škoda Fabia WRC) 45:27,9, 2. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -17,1, 3. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia S2000) -31,2, 4. J. Sýkora, Palivec (Ford Fiesta R5) -37,5, 5. Cvrček, Novák (Škoda Octavia WRC) -48,3, 6. M. Vlček, Žáková (Škoda Fabia S2000) -1:03,3.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.