ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata
FORMULE 1

Britovi za "výlet" po trati během VC Singapuru hrozí vězení

Velikost textu:

Singapur – Tahle sranda ho může vyjít draho. Britský fanoušek, který v neděli během Velké ceny Singapuru formule 1 vnikl na okruh, byl obviněn z bezohledného jednání a hrozí mu až půlroční vězení. Obvinění si vyslechl u singapurského soudu. Kauci odmítl, neboť nemá peníze, a hlavní líčení ho čeká 6. října.

Fanoušek na trati během Velké ceny Singapuru formule 1
Fanoušek na trati během Velké ceny Singapuru formule 1

Sedmadvacetiletý Yogvitam Pravin Dhokia přerušil závod mistrovství světa ve 37. kole. "Muž na trati," křičel do vysílačky německý pilot Sebastian Vettel, který jel v čele. Dhokia v tričku a kraťasech přeběhl trať, chvíli šel podél bezpečnostní bariéry, pak jí prolezl a zmizel.

Obviněn byl z bezohledného jednání, kterým ohrozil život jezdců. Hrozí mu až půlroční vězení nebo pokuta 2500 dolarů (60 000 korun). Soud mu zabavil doklady a kauci stanovil na 15000 dolarů (363 tisíc korun), Dhokia ji však odmítl s vysvětlením, že nemá peníze. "Jsem teď bez práce. Všechno, co jsem měl, jsem utratil za cestu do Singapuru," řekl.

Policie ho nedlouho po činu zadržela a úřady vyšetřují, jak je možné, že se dostal až na okruh. "Musel jsem se podívat ještě jednou, protože jsem si nebyl jistý, jestli nemám něco s očima. Zdálo se mi, že si dělá fotky," popsal pozdější vítěz noční Grand Prix Vettel. Fanouškovo počínání označil za šílené.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.