ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Milík byl na Tomíčkově memoriálu čtvrtý, vyhrál Polák Pawlicki

Velikost textu:

Praha – Václavu Milíkovi na Memoriálu Luboše Tomíčka jen těsně unikly stupně vítězů. Český plochodrážník na mezinárodním závodě v Praze na Markétě obsadil čtvrtou příčku. Z výhry se radoval Polák Przemyslaw Pawlicki. Druhý skončil Rus Renat Gafurov, třetí místo obsadil největší favorit Nicki Pedersen z Dánska.

Václav Milík
Václav Milík

Pětadvacetiletý Pawlicki, bývalý juniorský mistr Evropy, byl jasně nejlepším jezdcem dne. Už v základní části vyhrál čtyři jízdy z pěti a přišel o jediný bod. Ve finále proměnil svou první účast v tradičním memoriálovém klání v kariéře ve vítězství.

O další čtyři postupová místa do finále se za Polákem strhl obrovský boj. Jako druhý se do finále dostal Pedersen s jedenácti body, na deset bodů se ale dostalo hned šest dalších jezdců a rozhodoval počet vítězství. Milík se dostal mezi elitní pětku jako poslední jen díky vzájemnému triumfu nad Rohanem Tungatem z Austrálie.

Překvapivý vítěz nedělní Zlaté přilby v Pardubicích Jurica Pavlic z Chorvatska, který byl v Praze už dvakrát druhý, nevyhrál při 47. ročníku tradičního podniku ani jednu jízdu v základní části a do finále nepostoupil, byť se po pěti druhých místech dostal na deset bodů.

Trojnásobný světový šampion Pedersen se mohl stát teprve pátým jezdcem, který závod vyhrál třikrát, ale třetímu muži průběžného pořadí mistrovství světa se nevydařil start ve finále a musel se spokojit s třetí pozicí.

Matěj Kůs, poslední český vítěz memoriálu z roku 2010, se na startu objevil i přesto, že se stále potýká s následky otřesu mozku a na krku měl zpevňující límec. Stejně jako při Zlaté přilbě v Pardubicích se mu ani v Praze nepovedlo postoupit do finále.

Závod se jezdí každý rok na počest tragicky zesnulého slavného českého reprezentanta z šedesátých let Luboše Tomíčka.

přehrát video
Tomíčkův memoriál vyhrál Polák Pawlicki, Milík byl čtvrtý

Memoriál Luboše Tomíčka, mezinárodní závod na ploché dráze v Praze:

1. Pawlicki (Pol.), 2. Gafurov (Rus.), 3. Pedersen (Dán.), 4. Milík (ČR), 5. Smolinski (Něm.), 6. Tungate (Austr.), 7. Dudek (Pol.), 8. Pavlic (Chorv.), 9. Barker (Brit.), 10. Kůs, ...12. Franc, 14. Škurla, 15. Holub, 16. Krčmář, 18. Smetana (všichni ČR).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.