ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Kopecký počtvrté vyhrál Barum rallye a je mistrem republiky

Velikost textu:
aktualizováno 30. 8. 2015 16:53

Zlín - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál počtvrté v kariéře Barum rallye Zlín a raduje se tak ze zisku mistrovského titulu. Druhé místo v soutěži, která byla vedle českého šampionátu i součástí seriálu mistrovství Evropy, obsadil s odstupem 27 sekund Václav Pech. Třetí byl Polák Kajetan Kajetanowicz, jenž si tak upevnil vedení v kontinentálním mistrovství.

přehrát video
Kopecký ovládl Barum rallye a zajistil si třetí český titul

Třiatřicetiletý Kopecký letos ovládl všechny čtyři závody a k tomu, aby se bez ohledu na výsledky soupeřů mohl v předstihu radovat z třetího triumfu v českém šampionátu v kariéře, potřeboval skončit nejhůře druhý. "Máme za sebou čtrnáct dní, které byly hodně náročné. Po psychické i fyzické stránce. Vyšly ale úplně skvěle," radoval se v cíli Kopecký, jenž týden před Barum rallye ovládl klasifikaci kategorie WRC2 v Německé rallye, závodě mistrovství světa.

"Barumka ale byla těžší. V Německu nám odpadli nějací soupeři a pak už jsme si jeli své tempo. Zlín je mnohem uskákanější a tohle auto má podvozek trochu jako 'enko'. Na tomto povrchu to není jednoduché řídit," řekl Kopecký, který si na Barum rallye připsal rekordní čtvrtou výhru a osamostatnil se v čele historického pořadí vítězů. Jen jedna výhra jej dělí od toho, aby do svého držení trvale získal pohár pro vítěze.

"Osobně jsem vyhrál popáté," pousmál se Kopecký a poukázal na rok 2004, kdy ovládl absolutní klasifikaci, ale pořadatelé tehdy do oficiálních výsledků nepočítali vozy WRC, se kterým jel i Kopecký. "Je ale fakt, že pohár doma nemám. Ještě jednu výhru potřebuju. Už jsem ale mluvil s pořadateli a říkali, že potřebují, aby už ten pohár někdo vyhrál. Že nemají ty štítky kam lepit. Tak doufám, že nás sem příští rok Škodovka nasadí a pokusíme se pohár odvést," dodal Kopecký.

Do náročné rallye, kterou provázely extrémně vysoké teploty, vstoupil druhým místem v páteční večerní městské zkoušce. Hned v sobotu ráno se ale posunul do vedení a první místo již neopustil. Postupně zvyšoval náskok na druhého Pecha a v neděli již relativně v klidu svou pozici kontroloval. "Jednoduché to ale nebylo. Jeli jsme tak, abychom závod kontrolovali a s tím pak klesá i koncentrace," řekl Kopecký

Vcelku bezpečně držel i Pech druhé místo, i když nakonec třetího Kajetanowicze nakonec porazil jen o dvanáct sekund. "Jsem spokojený, šlo to až nad očekávání dobře. Po celou dobu jsme měli super tempo a udělali jsme jen jednu chybičku, kdy jsme udělali hodiny a ztratili dvanáct sekund. Barumka byla i kvůli tomu, že se jelo za sucha, hodně těžká a jedna z nejrychlejších, jakou jsme kdy jeli," řekl Pech, jenž již poosmé v kariéře ve Zlíně vystoupil na stupně vítězů.

Domácí mistrovství zakončí jednodenní Rallye Klatovy v sobotu 3. října. Původně se v tomto termínu měla konat Rallye Příbram, která však byla zrušena.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.