ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Vršecký vyhrál v Mostě podesáté, Lacko byl na stupních dvakrát

Velikost textu:

Most - Jubilejní desáté vítězství na okruhu v Mostě vybojoval v dnešním závodu mistrovství Evropy tahačů David Vršecký. Bývalý dvojnásobný evropský šampion vyhrál druhou jízdu s handicapovým startem o necelou půl sekundu před kolegou z týmu Buggyra Adamem Lackem. Ten se prosadil na stupně vítězů i v první jízdě, v níž skončil třetí za lídrem seriálu Maďarem Norbertem Kissem a Němcem Jochenem Hahnem. Vršecký po defektu dojel osmý.

Adam Lacko (vlevo) a David Vršecký
Adam Lacko (vlevo) a David Vršecký

"V první jízdě to byla smůla, ale pak jsme si to vynahradili. Nebylo to ale tak jednoduché, jak to mohlo vypadat. Po nepříliš povedeném startu jsem se musel probojovat zpět dopředu. Je to fantastický výsledek. Vždyť jsem ve středu přemýšlel, zda mám vůbec po operaci kolena tento víkend závodit," uvedl Vršecký, který až v pátek odložil berle.

"Asi jsme si nemohli ve druhém závodě více přát. Navíc jsme jeli pro diváky, kteří nás povzbuzovali tak, že jsme je kolo co kolo slyšeli v kabině. V tu chvíli bylo jedno, kdo vyhraje. Hlavně, že jsme tam byli oba," řekl Lacko. Buggyra díky dvojnásobnému úspěchu zvýšila svůj náskok v Poháru konstruktérů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.