ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Buggyra si touží v Mostě upevnit vedoucí postavení v ME tahačů

Velikost textu:

Praha - Jezdci závodního týmu Buggyra Adam Lacko a David Vršecký se budou snažit příští týden v Mostě navázat na skvělé výsledky z domácího podniku mistrovství Evropy tahačů z loňského roku. Před dvanácti měsíci na severu Čech nasbírali shodně 42 bodů a obsadili první a druhé místo.

Adam Lacko a David Vršecký
Adam Lacko a David Vršecký

"Chceme se pokusit to zopakovat, což nebude lehké. Loni se nám podařilo něco, co jsme nedokázali od změny technických pravidel," uvedl manažer týmu Jan Kalivoda. Dalším cílem bude udržet vedení v hodnocení týmů v této sezoně a druhou pozici Lacka v průběžném pořadí jezdců. "S dosavadním průběhem sezony jsme spokojeni. Myslím, že i díky našemu postavení se mají diváci na co těšit," podotkl Kalivoda.

Průběžně druhý Lacko aktuálně ztrácí na vedoucího Norberta Kisse z Maďarska 71 bodů. "Porazit se dá každý, jen k tomu musí být podmínky a musíme se trošku více snažit. Když při nás bude stát štěstí a on bude mít smůlu, tak je reálné i vyhrát," naznačil Lacko, že boj o titul rozhodně nevzdává.

Vršecký se tento rok spíše než bojům o nejvyšší pozice věnuje vývoji a testování nových komponentů. Nejen pro okruhový tahač, ale i pro dakarský speciál. "Hlavním úkolem je krýt záda Adamovi a pomoct v hodnocení týmů. To je nejdůležitější," podotkl Vršecký, jenž je průběžně čtvrtý.

Jeho start v domácím závodu je ale trochu ohrožený. Před šesti týdny podstoupil operaci kolena a stále není stoprocentně fit. Existuje proto možnost, že by jej nahradil dakarový pilot Martin Kolomý. "Uvidíme, jak to dopadne. Momentálně po velké zátěži koleno vždy oteče, takže uvidíme, jak to bude vypadat po prvním závodním dnu," uvedl Vršecký. Menším problémem by však bylo, že Kolomý by při svém případném startu nepřipisoval body do hodnocení týmů.

přehrát video
Lacko a Vršecký se budou v Mostě snažit zopakovat loňský úspěch
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.