ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
Velká cena Brna

Hanika začal tréninky 14. místem, Kornfeil byl pomalejší

Velikost textu:

Brno - Karel Hanika obsadil v úvodních trénincích na Velkou cenu České republiky čtrnáctou příčku. Další český jezdec v kategorii Moto3 Jakub Kornfeil vstoupil do programu celkově 22. časem. Nejrychlejší byl v úvodním dnu jedenáctého dílu mistrovství světa lídr průběžného pořadí Danny Kent z Velké Británie. V MotoGP se nedařilo Karlu Abrahamovi.

Karel Hanika
Karel Hanika

Jediný domácí jezdec v královské kategorii MotoGP Karel Abraham, který se do šampionátu vrací po zranění, byl v obou trénincích s odstupem poslední. Nejrychlejší byl již v dopoledním programu Španěl Jorge Lorenzo, za nímž Abraham zaostal o téměř pět sekund. "Počítali jsme s tím, že noha bude bolet a bude to nepříjemné. Bohužel je to možná horší, než jsem čekal. Nezbývá mi ale nic jiného, než se zakousnout a zvládnout to i přes bolest," řekl Abraham.

Abraham tak stále chodí o berlích a nemůže ideálně řadit. "Hlavně při podřazovaní, kdy tlačím páku nahoru, tak to hodně bolí. Ovlivňuje mě to hodně," uvedl Abraham, jenž ale přesto chce domácí Velkou cenu absolvovat. I když ví, že šanci na dobrý výsledek nemá. "Dlouho jsem na motorce neseděl a potřebuju se rozjezdit. Musím to skousnout a jet," dodal Abraham.

Hanika zajel v prvním tréninku třináctý čas, který dokázal v posledním kole druhé sekce vylepšit na 2:09,622. Posun pořadím mu to ale nepřineslo, za Kentem zaostal o 1,139 sekundy. "Spokojený určitě nejsem. Dnes jsme měli velký, velký problém s nastavením motorky. Něco podobného se nám celou sezonu nestalo. Jsem rád, že jsme to nějak objeli a tak z půlky nastavili. V sobotu nás čeká ještě hodně práce. Myslím si, že tomu budeme věnovat i celou kvalifikaci," řekl Hanika.

Kornfeil byl po dopoledních jízdách osmnáctý a také on se přes mírné zrychlení ve stupňujícím se vedru výsledkovou listinou propadl. S výsledky však byl přesto vcelku spokojený. "Na podobných místech se pohybujeme poslední závody. Důležité je, že motorka tak nějak funguje, i když na začátku to ideální nebylo. Myslím si, že se lepšíme, i když podle času to moc nevypadalo. Pokroky děláme," řekl Kornfeil, jenž se v závěru druhého tréninku, kdy se většina jezdů lepšila, rozhodl šetřit nové, měkčí pneumatiky na sobotu. "Sedm minut před koncem tréninku jsme byli jedenáctí, což bylo fajn," podotkl.

Velká cena České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů - tréninky (kombinované časy po dvou jízdách):

Moto3: 1. Kent (Brit./Honda) 2:08,483, 2. Binder (JAR/KTM) -0,167, 3. Antonelli (It./Honda) -0,181, ...14. Hanika -1,139, 22. Kornfeil (oba ČR/KTM) -1,677.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:56,399, 2. Márquez (Šp./Honda) -0,014, 3. Iannone (It./Ducati) -0,251, ...25. Abraham (ČR/Honda) -4,762.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.