ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

FIM: Trať je nebezpečná, plošináři dnes nepojedou

Velikost textu:

Gelsenkirchen – Závěrečný závod Mistrovství světa na ploché dráze v německém Gelsenkirchenu se dnes neuskuteční. Kvůli špatnému počasí se pořadatelům nepodařilo řádně připravit trať a komisaři Mezinárodní motocyklové federace (FIM) se rozhodli v obavách o bezpečnost jezdců dnešní závod zrušit. Závěrečný závod se místo toho pojede za týden v polské Bydhošti.

Plochodrážníci v extraligovém závodu
Plochodrážníci v extraligovém závodu

Včera byla v Gelsenkirchenu zima a hlína, kterou organizátoři přivezli na fotbalový stadion, kde se měl závod jet, byla vlhká. Organizátorům se nepodařilo do začátku závodu trať upravit tak, aby vyhovovala bezpečnostním požadavkům FIM. Z téhož důvodu byl také zrušen včerejší trénink.

"Trať byla jako houba. A i když tam ještě kolem poledne stále vozili nový a nový materiál, už to nezachránili," popsal situaci v dějišti šéf pardubických plochodrážníků Evžen Erban.

"Všem se omlouváme, ale bezpečí jezdců je na prvním místě," řekl ředitel šampionátu Paul Bellamy. Všichni fanoušci, kteří si na dnešní závod v Německu koupili lístek, podle něj dostanou zpátky své peníze a navíc jim bude zdarma nabídnuta vstupenka na libovolnou Velkou cenu v příští sezoně.

Závěrečný jedenáctý závod Mistrovství světa se tak pojede příští týden, 18. října. Místo do Gelsenkirchenu ale závodníci i diváci budou muset vyrazit do polské Bydhošti. Na tamním fotbalovém stadionu se rozhodne o letošním mistru světa.

Na nejlepší cestě za obhajobou je před posledním závodem Nicki Pedersen, který má v čele šampionátu šestnáctibodový náskok před druhým Australanem Jasonem Crumpem. Ten jako jediný může připravit dánského jezdce o titul.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.