ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Kvalifikaci závodu F1 ve Fudži vyhrál Hamilton

Velikost textu:
aktualizováno 11. 10. 2008 11:41

Fudži – Lewis Hamilton odstartuje do zítřejší Velké ceny Japonska formule 1 z prvního místa. Dnešní kvalifikace, která se odjela brzy ráno středoevropského času, naznačila, jaké mají vyhlídky uchazeči o titul mistra světa. Největší Hamiltonův rival Felipe Massa totiž skončil až pátý.

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton

Britský pilot stáje McLaren Lewis Hamilton v závěrečné třetí části kvalifikace svedl souboj o pole position s Massovým kolegou z týmu Ferrari Kimim Räikkönenem. Nakonec ho ale porazil o více než dvě desetiny sekundy – to je ve světě rychlých kol výrazný rozdíl. "Třetí fázi kvalifikace jsem nezačal ideálně, ale poslední kolo mi vyšlo. Máme vynikající pozici a pokusíme se získat maximum bodů, co půjde," zhodnotil Hamilton průběh kvalifikace a své vyhlídky do zítřejšího závodu.

Brazilec Massa vyhrál druhou část kvalifikace, ale v rozhodující třetí zůstal nejenom za Hamiltonem a Räikkönenem, nýbrž také za druhým McLarenem s Heikkim Kovalainenem a vítězem předchozího závodu Fernandem Alonsem ve voze Renault. Po závodě Massa řekl: "Samozřejmě nejsem spokojený, ale ani ne proto, že Lewis má pole
position, ale protože jsem nedokázal zopakovat své předchozí jízdy,"
stěžoval si Brazilec." Optimisticky ale dodal: "Možná ten dnešní výsledek nevypadá nijak zvlášť, ale zítra to může být jiné."

Ačkoli do konce šampionátu zbývají ještě tři závody, již ten zítřejší může takřka rozhodnout o letošním mistru světa. Předchozí závod v Singapuru se vyznačoval divokým průběhem, který vynesl Hamiltonovi dostatečné množství mistrovský bodů, aby se odpoutal od Massy, který naopak nebodoval vůbec. Nyní má Brit v čele průběžné tabulky Mistrovství světa sedmibodový náskok. Vítěz každého závodu jich dostane deset, takže Massovi hrozí, že v případě, že ve Fudži opět nebude bodovat a Hamilton naopak zvítězí, bude jeho šance na zisk titulu takřka nicotná.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.