ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Loeb se na Korsice ujal suverénního vedení

Velikost textu:
aktualizováno 10. 10. 2008 18:22

Ajaccio (Francie) - Francouzský jezdec Sébastien Loeb rázně vykročil za čtvrtým vítězstvím v Korsické rallye za sebou. Po první etapě třináctého dílu mistrovství světa vede už s více než půlminutovým náskokem. Tým Citroën však čtvrtý double za sebou nezíská, neboť Loebův kolega Španěl Dani Sordo narazil ve třetí rychlostní zkoušce do zdi a s poškozeným kolem musel z dnešních bojů odstoupit.

Francouzský jezdec Sébastien Loeb
Francouzský jezdec Sébastien Loeb

Loeb vyhrál všech šest rychlostních zkoušek a vede o 32,3 sekundy před Finem Mikko Hirvonenem z Fordu, který je jeho největším konkurentem v boji o titul. Téměř totožnou ztrátu má na lídra Seveřanův týmový kolega Francois Duval z Belgie. 

"Podařilo se mi ušetřit pneumatiky v polovině etapy, což bylo pro odpolední část důležité," prohlásil šampion z posledních čtyř let, který může letošní seriál rozhodnout už na Korsice. Pokud však Hirvonen neudělá vážnější chybu, tovární jednička Citroënu si na letošní korunovaci bude muset ještě počkat. Rozdíl mezi oběma jezdci je 12 bodů. Loeb potřebuje k jistotě titulu získat o víkendu o osm bodů více než Hirvonen.

Povedeně odstartovala do Korsické rallye česká posádka Martin Prokop, Jan Tománek, která vedla s citroënem v polovině programu s devítisekundovým náskokem pořadí v juniorském šampionátu. Ke třem dílčím triumfům ale Prokop při odpoledních průjezdech nepřidal žádný nejrychlejší čas, navíc v posledním testu měl defekt a posunul se před něj domácí Pierre Campana s renaultem. Prokop ztrácí devět sekund. Antonín Tlusťák s citroënem a Jaromír Tomaštík se subaru už měli poruchu motoru. 

Výsledky - po 1. etapě: 

1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën C4) 1:09:24,3, 2. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Focus) -32,3, 3. Duval, Pivato (Belg., Fr./Ford Focus) -34,0, 4. P. Solberg, Mills (Nor., Brit./Subaru Impreza) -1:11,5, 5. Latvala, Anttila (Fin./Ford Focus) -1:12,7, 6. Atkinson, Prévot (Austr., Belg./Subaru Impreza) -1:15,4, ...19. Prokop, Tománek (ČR/Citroën) -7:08,5, 51. Tlusťák, Škaloud (ČR/Citroën) -14:10,7.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.