ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
Rallye Portugalsko

K Latvalovi se přibližuje Ogier, Prokop je desátý

Velikost textu:

Faro (Portugalsko) - Finský pilot Jari-Matti Latvala je i po druhé etapě v čele Portugalské rallye, v okolí Fara se ale schyluje k dramatickému finále. Obhájce prvenství z předchozích dvou ročníků Sébastien Ogier dominoval třem posledním zkouškám a během dne se posunul ze šestého místa až na nynější druhé. Jeho manko je necelých deset vteřin.

Jari-Matti Latvala
Jari-Matti Latvala

O jedenáct sekund zpět za mistrem světa je Brit Kris Meeke v citroënu, který jediný narušuje nadvládu továrního týmu německé automobilky, byť jen o sekundu před Norem Andreasem Mikkelsenem. V druhé etapě vyhrál dva testy, Mikkelsen jeden.

Martin Prokop je před nedělními třemi erzetami desátý. Dopoledne jej zpomalil defekt, odpoledne zase nabral ztrátu poté, co minul odbočku a musel se na trati vracet. "V pořádku, navíc se zlepšujeme, ale pořád se máme co učit. Mám toho ještě hodně před sebou, abych tomuto novému autu porozuměl," uvedl na Facebooku Prokop, který v Portugalsku absolvuje premiéru s novým modelem Fordu Fiesta WRC.

Portugalská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě:

1. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R) 2:56:19,9, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) -9,5, 3. Meeke, Nagle (Brit./Citroën DS3) -20,0, 4. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo R) -21,1, 5. Tänak, Mölder (Est./Ford Fiesta RS) -1:11,1, 6. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -1:55,4, ...10. Prokop, Tománek (Ford Fiesta RS) -5:49,7. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.