ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
Rallye Šumava Klatovy

Speciál Fabia R5 zafungoval. Kopecký zahájil sezonu vítězstvím

Velikost textu:
aktualizováno 25. 4. 2015 19:27

Klatovy Pilot Jan Kopecký vyhrál úvodní podnik sezony Rallye Šumava Klatovy. K vítězství mu pomohl i zbrusu nový speciál Škoda Fabia R5. Druhý za Kopeckým skončil Bryan Bouffier, třetí místo si z tradiční rallye odváží Pavel Valoušek. Šestidílný domácí seriál bude pokračovat za měsíc v Českém Krumlově.

Posádka Jan Kopecký, Pavel Dresler a model Fabia R5
Posádka Jan Kopecký, Pavel Dresler a model Fabia R5

"První start s novým vozem nemohl proběhnout lépe. Samozřejmě jsme byli plni očekávání, protože po mnoha testech nám až skutečný závod mohl dát odpověď na to, jak auto funguje. A fungovalo perfektně: vítězství nás těší a doufáme, že naše nová Fabia R5 nadchla mnoho lidí," uvedl Kopecký.

Třiatřicetiletý Kopecký zajel nejrychlejší čas v jedenácti z dvanácti rychlostních zkoušek rallye. Jako jediný ho dokázal v pátečním druhém testu porazit obhájce prvenství v soutěži i celém seriálu Václav Pech, jenž ale hned v následující erzetě musel kvůli technickým potížím svého vozu Mini odstoupit.

Favorit Kopecký poté postupně zvyšoval náskok před druhým Bouffierem a jezdce, jenž za ním v roce 2013 skončil na druhém místě v seriálu mistrovství Evropy, porazil v okolí Klatov o 1:34,6 minuty. Třetí Valoušek ztratil už 2:48,9 minuty.

"Byli jsme velice napjatí a debut nám ukázal, že jsme s novým soutěžním vozem na dobré cestě. Nechtěli bychom ale první výsledek přeceňovat, jak vůz, tak celý tým budou muset při následujících rallye ještě absolvovat zcela jiné zkoušky," řekl šéf týmu Michal Hrabánek.

přehrát video
Šumavskou rallye vyhrál Kopecký s novým speciálem

Rallye Šumava Klatovy, první díl mistrovství ČR v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:20:20,9, 2. Bouffier, Moreau (FR./Citroën DS3 R5) -1:34,6, 3. Valoušek, Havelková (Škoda Fabia S2000) -2:48,9, 4. Odložilík, Tureček (Subaru Impreza WRC) -2:55,1, 5. Sýkora, Palivec (Ford Fiesta R5) -2:59,5, 6. Černý, Černohorský (Škoda Fabia S2000) 3:21,2. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.