ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Plochodrážník Milík si vysloužil divokou kartu a pojede GP na Markétě

Velikost textu:

Praha - Plochodrážník Václav Milík bude znovu reprezentovat české barvy při Grand Prix v Praze, která se pojede na stadionu Markéta 23. května. Jedenadvacetiletý jezdec dostal od pořadatelů divokou kartu stejně jako před rokem. Volbu organizátorů pražského závodu ještě musí potvrdit Mezinárodní motocyklová federace (FIM) i promotér seriálu společnost BSI. Náhradníky pro třetí letošní závod mistrovství světa budou Matěj Kůs a Josef Franc.

přehrát video
Milík dostal divokou kartu na GP v Praze

"Myslím, že to jsou tři nejlepší jezdci, kteří jsou schopní v mistrovství světa bodovat," řekl sportovní ředitel závodu Pavel Ondrašík na dnešní tiskové konferenci v Praze. Důležitým kritériem pro rozdělení divokých karet byl volný závod Prague Open, který před týdnem vyhrál právě talentovaný Milík.

"Všichni tři jezdci se představili v dobré formě a rozhodování nám moc nezjednodušili," připustil generální ředitel závodu Petr Ondrašík. Organizátoři proto přihlédli také k pátečnímu úvodnímu závodu extraligy družstev v Pardubicích, v němž Milík ztratil jediný bod z patnácti. "Rozhodování o divoké kartě letos bylo jedním z nejtěžších za poslední roky. Byli jsme hodně v rozpacích, až extraliga nás utvrdila ve volbě Milíka," zdůvodnil konečnou volbu Petr Ondrašík.

Milík si tak zopakuje start v pražské Grand Prix, v níž před rokem získal dva body. "Věříme, že letos zlomí výsledky českých závodníků z posledních dvou let a bude bojovat o postup do semifinále," doplnil Petr Ondrašík. Mistrovství světa začalo o víkendu prvním závodem ve Varšavě, který skončil předčasně už po dvanácti jízdách kvůli technickým problémům na stadionu. S osmi body vyhrál Slovinec Matej Žagar. Před pražskou Grand Prix se ještě pojede 16. května v Tampere.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.