ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš
Mexická rallye

Ogier má mexický hattrick, Prokop skončil šestý

Velikost textu:

León (Mexiko) – Co mají společně rallye v Monce Carlu, Švédsku a Mexiku? Stejného vítěze. Tím se stal Sébestien Ogier z Francie. Tovární pilot Volkswagenu zvítězil s náskokem jedné minuty a 18 sekund před Madsem Östbergem z Norska, který řídil citroën. Český jezdec Martin Prokop s fiestou obsadil šesté místo a vylepšil si letošní maximum, celkově je osmý.

Sébastien Ogier během Mexické rallye
Sébastien Ogier během Mexické rallye

První tři závody v sezoně dokázal naposledy vyhrát Ogierův předchůdce Sébastien Loeb v roce 2009. "Myslím, že můžeme být pyšní," radoval se po 21 rychlostních zkouškách Ogier, který v Mexiku triumfoval potřetí za sebou. "O moc lépe to nešlo a bylo to jedno z nejlepších vítězství v kariéře," zářil spokojeností nad svým výkonem.

Třetí místo z Monte Carla a Švédska zopakoval Nor Andreas Mikkelsen v dalším volkswagenu. Naproti tomu dvojka prvního týmu německé automobilky Jari-Matti Latvala z Finska zůstal podruhé za sebou bez bodů. V sobotu nedokončil druhou etapu kvůli ulomenému kolu.

Prokop byl dosud nejlépe osmý ve Švédsku a na tratích s centrem v Leónu jen o místo zaostal za loňským výsledkem. Pátá příčka tam tehdy byla jeho nejlepším umístěním v celé sezoně.

"Za šesté místo jsem šťastný. Měli jsme spoustu problémů, i s autem, a musím poděkovat týmu, protože to byla velmi náročná rallye. Na konci jsme také přečkali jednu horkou chvilku," řekl Prokop, který v předposlední rychlostní zkoušce skončil mimo trať.

Mexická rallye, třetí díl mistrovství světa v automobilových soutěžích - konečné pořadí:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R WRC) 4:19:13,4, 2. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3 WRC) -1:18,8, 3. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo R WRC) -1:25,1, 4. Evans, Barrit (Brit./Ford Fiesta RS WRC) -3:40,2, 5. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20 WRC) -5:01,8, 6. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS WRC) -6:36,1.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 13 soutěží): 1. Ogier 81 b., 2. Mikkelsen 47, 3. Neuville (Belg./Hyundai i20 WRC) 35, 4. Östberg 32, 5. Evans 26, 6. Latvala (Fin./Volkswagen Polo R WRC) 19, ...8. Prokop 14.

Pořadí týmů: 1. Volkswagen 97, 2. Hyundai 71, 3. M-Sport 44, ...6. Jipocar Czech National 18.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.