ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Motocyklista Pešek odstartuje v Japonsku ze čtvrté řady

Velikost textu:
aktualizováno 27. 9. 2008 10:46

Motegi (Japonsko) - Lukáš Pešek odstartuje v nedělním závodu mistrovství světa v Japonsku ze čtvrté řady. Český motocyklový jezdec nedokázal v druhé části kvalifikace třídy do 250 ccm vylepšit třinácté místo, které mu patřilo už v pátek.

Motocyklista Lukáš Pešek
Motocyklista Lukáš Pešek

Karel Abraham se v neděli na okruhu v Motegi nepředstaví. Po pátečním pádu má zlomenou kost v zápěstí a dnes by se měl ve Vídni podrobit operaci.

V ranním volném tréninku dnes havaroval i další Peškův soupeř Héctor Barberá ze Španělska, jenž si podle lékařské zprávy zlomil dva obratle a jeho start ve Velké ceně Japonska je rovněž vyloučen. Český jezdec se tak fakticky posune na 12. místo, protože Barberá skončil díky pátečnímu času před ním.

Kvalifikaci čtvrtlitrů vyhrál Ital Marco Simoncelli, který Peška předčil o více než sekundu a půl. V nejslabší kubatuře do 125 ccm byl nejrychlejší Mike di Meglio z Francie.

Do závodu MotoGP odstartuje z prvního místa Španěl Jorge Lorenzo. Italský lídr šampionátu Valentino Rossi, který si už v neděli v Japonsku může zajistit šestý mistrovský titul v královské třídě, skončil v kvalifikaci čtvrtý.  

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.