ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Navigátor Gross je po nehodě ve vážném, nikoliv však kritickém stavu

Velikost textu:

Praha - Zdravotní stav Petra Grosse, jenž se zranil při nedělní Rallye Krkonoše, je podle prohlášení jeho týmu vážný, nikoliv ale kritický. Zkušený navigátor, který je po tragické nehodě hospitalizován ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, je kvůli otoku mozku udržován v umělém spánku.

Nehoda při rallye
Nehoda při rallye

"Jak všichni víte, k vítězství potřebujete mít super tým, zkušenosti, štěstí a spoustu energie. Petr toto vše ve své závodní kariéře má a vždy dokazoval, že je velký bojovník," uvedli zástupci týmu Adell Mogul racing.

Nedělní havárii na krkonošské rallye nepřežil jezdec Miloš Vágner, společně s Grossem startovali s vozem Škoda Fabia S2000. Vágner s Grossem havarovali asi kilometr po startu druhé rychlostní zkoušky, která vedla po asfaltové silnici z Debrného směrem na Mostek. Organizátoři po nehodě soutěž ukončili.

Grosse lékaři umístili na kliniku anesteziologie a resuscitace hradecké fakultní nemocnice. "Utrpěl velmi vážná poranění hlavy a mozku," řekl náměstek pro lékařskou péči hradecké nemocnice Zdeněk Tušl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.