ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna
RED BULL AIR RACE

Povedený český den. Šonka byl v kvalifikaci třetí, Kopfstein slaví titul

Velikost textu:

Spielberg (Rakousko) – Lepší den čeští piloti v rámci "letecké formule 1", seriálu Red Bull Air Race ještě nezažili. Martin Šonka v kvalifikaci na nedělní závod na A1 Ringu obsadil bronzovou příčku, čímž si vytvořil osobní maximum. Petr Kopfstein se pak díky vítězství stal novým světovým šampionem v nováčkovské kategorii Challenger. Přímý přenos nedělního závodu sledujte od 14:30 na našem webu.

Martin Šonka
Martin Šonka

Kopfstein, jehož dosavadním nejlepším umístěním byla dvě druhá místa, dominoval již v kvalifikaci a svoji formu potvrdil před 15 tisícovým davem i v samotném finále. Druhého Halima Othmana z Malajsie za sebou nechal o víc než sekundu a díky systému vítěz bere vše mohl slavit mistrovský titul.

"Věděl jsem již od začátku, že by to mělo klapnout, protože ty tréninky tomu napovídaly. Vesměs jsem se snažil hlavu udržet v neutrálu a zaletět, co jsem uměl. Případně zlepšit drobné detaily, což se povedlo. Soupeři byli tentokrát pomalejš ," prozradil po životním úspěchu Kopfstein, který by díky němu mohl povýšit do elitní kategorie.

V ní se dařilo Martinu Šonkovi. Jediný český zástupce mezi nejlepšími piloty si v kvalifikaci vytvořil osobní maximum, které bylo doposud páté místo, a zaletěl třetí čas. "Třetí místo v kvalifikaci je pro nás dobré. Strašně rádi bychom to zítra zopakovali, jelikož teď ke konci sezony útočíme na naše první pódium a už to musí přijít," prozradil Šonka.

přehrát video
Šonka byl v kvalifikaci Red Bull Air Race třetí, Kopfstein mezi nováčky vyhrál
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.