ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
MS V RALLYE

Volkswagen sahá v Austrálii po titulu, v čele se drží Ogier

Velikost textu:
aktualizováno 13. 9. 2014 12:27

Coffs Harbour (Austrálie) – První místo, Volkswagen, druhé místo, Volkswagen, třetí místo, Volkswagen. Australské rallye zatím suverénně vládne německá značka, která potřebuje pouze pět bodů k triumfu v hodnocení značek. Po druhé etapě je v čele Sébastien Ogier z Francie před Jarim-Mattim Latvalou z Finska a Andreasem Mikkelsenem z Norska.

Sébastien Ogier
Sébastien Ogier

Ogier s Latvalou sváděl souboj o vedení. Den začal lépe Fin, jenž týmového kolegu po vítězství v úvodní erzetě z prvního místa sesadil a v čele se držel i po dalším vyhraném měřeném úseku. Francouz ale znovu zaútočil a vítězstvím ve třetí rychlostní zkoušce dne se vrátil do vedení, které pak už jen navyšoval.

Latvala o první místo přišel i kvůli špatnému výběru pneumatik ve třetí erzetě. "Byla to jednoznačně špatná volba. Připravili jsme se na déšť, ale pak bylo úplné sucho," konstatoval Fin.

Před třetí etapou vede Ogier před Latvalou o 11,8 sekundy, třetí Mikkelsen ztrácí dalších 13,5 sekundy. Krok s volkswageny drží britský jezdec Kris Meeke v citroënu, který ještě po šesti rychlostních zkouškách prvního dne vedl, pak se ale propadl na čtvrté místo. To mu patří i po druhé etapě, za Ogierem zaostává o 26,8 sekundy. Jeho norský kolega z Citroënu Mads Oostberg na páté příčce ztrácí už více než minutu a půl.

Český účastník MS Martin Prokop v Austrálii nestartuje.

Australská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 2:03:55,3, 2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R) -11,8, 3. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo R) -25,3, 4. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën DS3) -26,8 5. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Fiesta RS) -1:27,2, 6. Östberg, Andersson (Nor./Citroën DS3) -2:08,2.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.